Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Kwidzyński Budżet Obywatelski rozstrzygnięty! Pula około miliona złotych zostanie przeznaczona na trzy zwycięskie projekty

Karolina Staniszewska
Karolina Staniszewska
Znamy zwycięzców Kwidzyńskiego Budżetu Obywatelskiego 2024.
Znamy zwycięzców Kwidzyńskiego Budżetu Obywatelskiego 2024. Archiwum naszemiasto.pl
Od 16 do 29 października mieszkańcy Kwidzyna mogli głosować na wybrane projekty zgłoszone (i dopuszczone do głosowania) w ramach Kwidzyńskiego Budżetu Obywatelskiego. W tej edycji kwidzynianie wybierali spośród 15 projektów. Przypomnijmy, że miasto na KBO 2024 przeznaczy około milion złotych. Które projekty zwyciężyły?

Kwidzyński Budżet Obywatelski

W niedzielę, 29 października, zakończyło się głosowanie w ramach Kwidzyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy naszego miasta mieli dwa tygodnie na podjęcie decyzji, które spośród 15 zgłoszonych i dopuszczonych do głosowania projektów wybrać. Przypomnijmy, że uprawnieni do udziału w głosowaniu byli wszyscy mieszkańcy Kwidzyna, a w przypadku głosowania przez osoby małoletnie konieczna była zgoda opiekuna prawnego.

Warto dodać, że w ramach KBO 2024 głosowało 3 791 mieszkańców Kwidzyna i łącznie oddali oni 8975 głosów (każdy mógł oddać głos na maksymalnie trzy projekty). Głosowanie odbywało się w formie elektronicznej (na stronie internetowej kwidzyn.budzet-obywatelski.org), ale też tradycyjnie w formie papierowej w Biurze Obsługi Ludności Urzędu Miejskiego. Natomiast osoby niepełnosprawne oraz seniorzy 75+ mogli skorzystać z mobilnej urny do głosowania.

Do wydania na zwycięskie projekty tej edycji Kwidzyńskiego Budżetu Obywatelskiego miasto ma około milion złotych. W czwartek, 2 listopada, miasto ogłosiło zwycięzców - to trzy projekty, który zdobyły największą liczbę głosów:

1. "Kąpielisko nad Balatonem" (koszt realizacji projektu to 300 tys. złotych) - projekt zdobył 1909 ważnych głosów

- Celem projektu ma być stworzenie mieszkańcom Kwidzyna, po raz pierwszy od wielu lat wyjątkowego miejsca rekreacyjno-wypoczynkowego, a także bezpiecznych kąpieli w „Balatonie”.

2. "Nowy Skate Park dla Kwidzyna" (koszt realizacji projektu to 450 tys. złotych) - projekt zdobył 923 ważne głosy

- Projekt zakłada stworzenie nowego, bezpiecznego skate parku dla dzieci i młodzieży z Kwidzyna do rozwijania swoich pasji sportowych, nawiązywania przyjaźni, nauki wytrwałości i pozytywnej rywalizacji. Po 10cio letniej eksploatacji obecny skate park praktycznie nie nadaje się do bezpiecznego uprawiania sportów, stanowi zagrożenie dla zdrowia młodzieży i demotywuje ich do rozwijania swoich zamiłowań.

3. "Modernizacja Strzelnicy Miejskiej w Kwidzynie" (koszt realizacji projektu to 213,8 tys. złotych) - projekt zdobył 870 ważnych głosów

- Projekt ma na celu podniesienie bezpieczeństwa jak i zwiększenie możliwości obiektu- przystosowanie go do rosnącego zainteresowania jego funkcją.

Więcej o wynikach głosowania i o wszystkich projektach, które brały udział w KBO 2024 znajdziecie na stronie Kwidzyńskiego Budżetu Obywatelskiego.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Debata prezydencka o Gdyni. Aleksandra Kosiorek versus Tadeusz Szemiot

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kwidzyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto