MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

GOK Kwidzyn z dofinansowaniem z Narodowego Centrum Kultury. GOK startuje z projektem "Partnerstwo lokalne - wspólne działanie z kulturą"

OPRAC.:
Karolina Staniszewska
Karolina Staniszewska
GOK Kwidzyn startuje z nowym projektem. Spotkanie informacyjne odbędzie się 22 kwietnia o godz. 17:00 w świetlicy kulturalno-oświatowej w Rakowcu.
GOK Kwidzyn startuje z nowym projektem. Spotkanie informacyjne odbędzie się 22 kwietnia o godz. 17:00 w świetlicy kulturalno-oświatowej w Rakowcu. pixabay.com/Zdjęcie ilustracyjne
Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka w Kwidzynie z dofinansowaniem z Narodowego Centrum Kultury na realizację projektu „Partnerstwo lokalne – wspólne działanie z kulturą”. Jest to już trzecia edycja programu NCK Dom Kultury+, której beneficjentem jest ta instytucja.

GOK Kwidzyn z dofinansowaniem na kolejny projekt

Głównym założeniem zadania jest zawiązanie partnerstwa Gminnego Ośrodka Kultury i Biblioteki w Kwidzynie z grupami lub osobami reprezentującymi różne sektory środowiska lokalnego, a także indywidualnymi mieszkańcami, wypracowanie wspólnych pomysłów na działania kulturalne oraz zrealizowanie ich w przyjaznej i otwartej przestrzeni.

- Zależy nam na aktywizacji twórczej zwłaszcza tych grup i osób, które dotychczas z różnych powodów nie włączały się w działania w ramach inicjatyw lokalnych, a chciałyby wspólnie kreować przedsięwzięcia w zakresie animacji kulturowej w regionie - informuje GOK Kwidzyn.

Program DK+ obejmuje szereg działań, w tym powołanie zespołu zadaniowego, zawiązanie partnerstwa lokalnego, przeprowadzenie cyklu szkoleń i warsztatów z zakresu komunikacji, pracy ze społecznością lokalną i współpracy partnerskiej w obszarze kultury, warsztat wydobywczy, wypracowanie pomysłu i realizację projektu w oparciu o wnioski z mikrodiagnozy.

- Zakładamy, że dzięki obecności przedstawicieli różnych sektorów – stowarzyszeń, fundacji, firm, instytucji, grup nieformalnych mamy szansę wysłuchania i wykorzystania ich doświadczeń, obserwacji i umiejętności w przekonaniu, że wszyscy partnerzy na tym skorzystają. Dla nas jest to możliwość zbudowania relacji między ośrodkiem, a społecznością lokalną na nowym poziomie, a dla członków partnerstwa reprezentujących środowiska lokalne to możliwość wyjścia poza najbliższe otoczenie, nabycie kompetencji w zakresie komunikacji, organizacji, doświadczenie współodpowiedzialności za kulturę i poczucia sprawczości. Dla wszystkich tworzących partnerstwo to szansa wspólnego, procesowego wypracowania projektów kulturalnych w atmosferze uważności i elastyczności. Zależy nam na osiągnięciu efektu synergii, który będzie fundamentem do projektowania wspólnych działań w przyszłości.

Projekt startuje jeszcze w tym miesiącu, a GOK Kwidzyn zaprasza do aktywnego udziału.

- Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w tworzeniu wyjątkowej przestrzeni twórczej i wydarzeń kulturalnych. Udział opiera się na zasadzie dobrowolnego partnerstwa. Może więc przystąpić do niego każda lokalna organizacja oraz każda mieszkanka/mieszkaniec gminy chcący włączyć się w budowanie wspólnoty kulturowej. Już teraz przyłącz się do nas i wspólnie stańmy się częścią czegoś wyjątkowego! - zachęca GOK.

Spotkanie informacyjne o projekcie odbędzie się 22 kwietnia o godz. 17:00 w świetlicy kulturalno-oświatowej w Rakowcu.

Warto przypomnieć, że to już trzecia edycja programu NCK Dom Kultury+, której beneficjentem jest kwidzyński GOK. W ramach tego programu w 2015 oraz 2022 roku realizowano zadanie "Inicjatywy Lokalne". W ubiegłym roku odbyła się pierwsza, pilotażowa edycja.

- Dzięki obecności na I Konwencie mogliśmy poznać działania pierwszych beneficjentów, wysłuchać ich doświadczeń i wniosków z realizacji przedsięwzięć projektowych. Uświadomiliśmy sobie, jak ważne znaczenie ma udział w tym przedsięwzięciu zwłaszcza dla tych domów i ośrodków kultury, które od lat organizują "Inicjatywy Lokalne" w swoich społecznościach. "Partnerstwo lokalne" będzie kontynuacją idei wspierania inicjatyw oddolnych.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Eurowybory 2024. Najważniejsze "jedynki" na listach

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kwidzyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto