Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Ferie zimowe w Kwidzynie. Kwidzyńskie Centrum Kultury przygotowało wiele atrakcji. Co będzie się działo?

OPRAC.:
Karolina Staniszewska
Karolina Staniszewska
"Ale ferie!" z Kwidzyńskim Centrum Kultury.
"Ale ferie!" z Kwidzyńskim Centrum Kultury. pixabay.com/Zdjęcie ilustracyjne
Wielkimi krokami zbliżają się wyczekiwane przez uczniów ferie zimowe. Dla tych, którzy w tym czasie nie wyjadą z naszego miasta Kwidzyńskie Centrum Kultury ma ciekawe propozycje.

Ferie zimowe z Kwidzyńskim Centrum Kultury

Ferie zimowe w naszym województwie rozpoczną się 29 stycznia i potrwają do 11 lutego.

- Dzieci oraz młodzież szkolną przebywającą podczas zimowej przerwy w Kwidzynie zapraszamy do skorzystania z zajęć feryjnych przygotowanych przez Kwidzyńskie Centrum Kultury. Przypomnijmy, że zapisy na zajęcia oraz warsztaty przyjmowane są pod numerem tel. 55 279 35 28 – zaprasza KCK.

Wśród propozycji KCK są ferie w kinie (odpłatne). Dla dzieci i młodzieży będą odbywać się seanse filmowe od 29 stycznia do 9 lutego o godz. 10:30. Bilety można nabyć w kasie kina oraz online.

Podczas ferii będą się również odbywać warsztaty dla dzieci z opiekunem (odpłatne). - Przez całe ferie zapraszamy do Kasyna Kultury na specjalne warsztaty kreatywne, w których dzieci oraz młodzież uczestniczyć będzie wraz z opiekunami. Zajęcia odbywać się będą codziennie, od poniedziałku do piątku, w godzinach: 11.00 – 13.00. Poprowadzi je Justyna Jędrzejewska – czytamy w komunikacie KCK.

Warto dodać, że w pierwszym tygodniu tematem zajęć będzie architektura, a drugi upłynie pod hasłem recyklingu. Podczas warsztatów uczestnicy wykorzystywać będą materiały pochodzące z odzysku (plastik, szkło, aluminium, papier), dając im drugie życie i tworząc z nich ozdoby, zabawki czy też przedmioty użytkowe.

Nie zabraknie też zajęć muzycznych, a wśród nich nauka od podstaw gry na gitarze, gitarze basowej, ukulele oraz perkusji (bezpłatne) - Zajęcia feryjne poprowadzi Paweł Krasiński, instruktor Akademii Młodych Muzyków działającej w ramach KCK. Zajęcia odbywać się będą tylko we wtorki oraz środy, a liczba uczestników jest ograniczona. Co ważne, w związku z brakiem większej ilości gitar basowych oraz ukulele na wyposażeniu KCK zainteresowani nauką na tych instrumentach powinni przynieść jest ze sobą.

W propozycjach na ferie są także zajęcia taneczne mażoretek (bezpłatne). Te poprowadzi Natalia Kołpacka, instruktorka grupy Mażoretek działającej w ramach KCK. Podczas zajęć uczestnicy poznają techniki tańca mażoretkowego, w którym znaleźć można elementy tańca latynoamerykańskiego, klasycznego, nowoczesnego, a także baletu.

Odbywać się też będą zajęcia taneczne dla dzieci i młodzieży (bezpłatne) – na te zaprasza sekcja tańca towarzyskiego KCK-Progress. Zajęcia poprowadzą Monika oraz Jarosław Grunt.

Zaplanowano także zajęcia plastyczne (bezpłatne), które poprowadzi Krystyna Humanowska, instruktor Pracowni Plastycznej działającej w ramach KCK. Zajęcia odbywać się będą wyłącznie w pierwszym tygodniu ferii (29 stycznia – 2 lutego) w godzinach: 11.00-12.30 (grupa 7-9 lat) oraz 13.00-15.00 (grupa 10-15 lat).

Natomiast we wtorek, 6 lutego, odbędzie się spektakl teatralny dla dzieci (odpłatny) „W pracowni Ambrożego Kleksa” - to widowisko z wykorzystaniem światła UV, w którym połączono różne techniki sceniczne i efekty specjalne. Spektakl rozpocznie się o godz. 17.00, natomiast bilety (w cenie 25 zł) nabywać można w kasie kinoteatru oraz online.

W feryjne środy (31 stycznia i 7 lutego), w godzinach: 12.00-13.30, odbędą się także zajęcia muzyczne Combo Juniors Band (bezpłatne) - Zapraszamy do wzięcia udziału w otwartych próbach zespołu. Zajęcia poprowadzi Eugeniusz Kiziński, uczestniczyć w nich mogą osoby posiadające własny instrument muzyczny oraz umiejętności gry w zakresie szkoły muzycznej I stopnia.

W ferie zaplanowano także zajęcia Zespołu Pieśni i Tańca „Powiśle” (bezpłatne). ZPiT „Powiśle” prowadzić będzie zajęcia grup zorganizowanych, a spotkania odbywać się będą: 29 stycznia (poniedziałek), 31 stycznia (środa), 5 lutego (poniedziałek) oraz 7 lutego (środa), zawsze w godzinach: 10.00-11.30.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Chcesz sprzedać mieszkanie ? To musisz wiedzieć!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kwidzyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto