MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

"Dancing on the brain" - projekt, który powstał z miłości do tańca. Tworzy go osiem koleżanek z różnych kwidzyńskich szkół

Karolina Staniszewska
Karolina Staniszewska
Projekt "Dancing on the brain" pokazuje, jak wiele pozytywów niesie za sobą taniec.
Projekt "Dancing on the brain" pokazuje, jak wiele pozytywów niesie za sobą taniec. @dancing_on_the_brain_
Pełne energii promują sport i zdrowy tryb życia. Klika młodych dziewczyn, uczennic kwidzyńskich szkół średnich, postanowiło pokazać wpływ tańca na zdrowie, również psychiczne. O tym, czym jest projekt „Dancing on the brain” opowiedziała nam Kinga Jóźwik.

Z miłości do tańca

Mimo młodego wieku mają spore doświadczenie na parkiecie, chodzą do różnych szkół w Kwidzynie, a łączy je miłość do tańca. Osiem koleżanek postanowiło podzielić się nie tylko swoją pasją, ale też udowodnić, jak ten sport wpływa na zdrowie fizyczne, ale i psychiczne. Tak powstał społeczny projekt „Dancing on the brain”, który tworzą: Kinga Jóźwik, Natalia Kawska, Nikola Komorowska, Wiktoria Wiśniewska, Ola Szaflik, Olena Opacka, Kinga Napiórkowska, Julita Berezicka oraz opiekun Katarzyna Opacka.

- Jesteśmy uczennicami kwidzyńskich liceów i techników. Jesteśmy z Kwidzyna, jedna z nas jest z Malborka. Realizując projekt walczymy o Międzynarodowy Certyfikat Zarządzania projektami „Project Management Principles”. Pomysł na projekt narodził się, gdy w naszych szkołach zostały ogłoszone informacje na temat olimpiady. Wszystkie tańczymy i stwierdziłyśmy, że najlepszym pomysłem będzie dzielenie się naszą pasją z innymi oraz uświadamianie, jak ważny jest sport i zdrowy tryb życia – mówi Kinga Jóźwik.

Dziewczyny z projektem docierają do dzieci w różnym wieku i prowadzą zajęcia z tańca, pokazując, ile dobra może nieść ze sobą ta forma ruchu.

- Nasz projekt zajmuje się wpływem sportu, szczególnie tańca, na samopoczucie psychiczne, jak i również fizyczne. Prowadzimy warsztaty z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, warsztaty mają na celu pokazanie, że wysiłek fizyczny może być fajną i przyjemną zabawą. Na zajęciach rozmawiamy z dziećmi o emocjach, które może wywołać taniec, o korzyściach zdrowego stylu życia oraz jak ważny jest sport dla naszej głowy. Po rozgrzewce pokazujemy dzieciom choreografię której wspólnie się uczymy. Dzieci mają również szansę na naszych warsztatach wziąć udział w grach i zabawach. Zyskują przy tym odwagę i pewność siebie, co sprzyja młodym umysłom – wyjaśnia Kinga.

I dodaje: - Dzieci na nasze warsztaty reagują bardzo pozytywnie: mówią, że im się podoba, chcą się do nas zapisać na stałe, a niektóre z nich przychodzą do nas po zajęciach z laurkami oraz proszą, abyśmy podpisały im dyplomy.

Warsztaty, które dziewczyny prowadzą w ramach projektu „Dancing on the brain” są darmowe.

- Nasze warsztaty robimy całkowicie za darmo, nie posiadamy żadnych dofinansowań. Jedynym źródłem pieniędzy jest założona przez nas zbiórka charytatywna, aby móc kupować nagrody dla dzieci – podsumowuje Kinga Jóźwik.

„Dancing on the brain” tworzą: Kinga Napiórkowska, która 10 lat tańczy hip-hop i choreo, Ola Szaflik, która 12 lat tańczy hip-hop i jazz, Kinga Jóźwik, która 6 lat tańczy dancehall, Olena Opacka, która od roku tańczy hip-hop i jazz, Wiktoria Wiśniewska, która od roku tańczy dancehall, Natalia Kawska, która 6 lat tańczy dancehall oraz Nikola Komorowska i Julita Berezicka, które zajmują się projektem od strony teoretycznej.

Więcej o projekcie znajdziecie na Instagramie @dancing_on_the_brain_

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Eurowybory 2024. Najważniejsze "jedynki" na listach

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kwidzyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto