Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

MMocne wsparcie Papiernika. Rusza ósma edycja programu grantowego kwidzyńskiej fabryki papieru. Kto może uzyskać dofinansowanie?

OPRAC.:
Karolina Staniszewska
Karolina Staniszewska
Rusza kolejna edycja programu grantowego firmy MM Kwidzyn.
Rusza kolejna edycja programu grantowego firmy MM Kwidzyn. Karolina Staniszewska
Lokalne organizacje i instytucje pozarządowe mogą otrzymać wsparcie na realizację projektów społecznych. Właśnie rusza ósma edycja programu grantowego MM Kwidzyn „MMocne wsparcie – granty Papiernika”.

MMocne wsparcie Papiernika

Wsparcie lokalnej społeczności i aktywne uczestnictwo w życiu regionu to jeden z priorytetów kwidzyńskiej fabryki celulozy i papieru, która już od 8 lat angażuje lokalne fundacje, stowarzyszenia i organizacje pozarządowe z terenu miasta, gminy lub powiatu kwidzyńskiego do udziału w programie grantowym.

- Program ten skupia się na projektach w obszarze edukacji, ekologii i bezpieczeństwa lokalnej społeczności. Od początku programu firma przekazała prawie 120 tys. złotych na realizację 29 projektów. Między innymi dzięki grantom Papiernika w naszym regionie powstał kącik czytelniczy w szkole w Korzeniewie, zrewitalizowano ogród przy Stowarzyszeniu EkoInicjatywa i zakupiono automatyczny defibrylator zewnętrzny AED dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Kaniczkach. W tegorocznej edycji spółka przekaże wsparcie o łącznej wartości 16 tys. złotych - czytamy w komunikacie firmy.

Do udziału w programie można zgłaszać projekty w ramach czterech obszarów:

1. Rozwijanie umiejętności czytania u dzieci
W ramach tego obszaru wspierane są programy, które rozwijają umiejętności czytania i komunikacji, w tym w obcych językach oraz inicjatywy zwiększające dostęp do materiałów czytelniczych, a także zachęcające do popularyzowania czytelnictwa w Kwidzynie i powiecie kwidzyńskim.

2. Niwelowanie barier w dostępie do korzystania z rekreacji i edukacji
W ramach dotacji przewiduje się wsparcie dla takich projektów jak m.in. podjazdy dla wózków, ścieżki rekreacyjno-edukacyjne, świetlice, czytelnie i inne.

3. Zwiększenie poziomu bezpieczeństwa społeczności lokalnej
To dotacje dla projektów, dzięki którym mieszkańcy Kwidzyna i powiatu kwidzyńskiego w sposób bezpieczny będą mogli korzystać z obecnej infrastruktury. W ramach dotacji dofinansujemy m.in. montaż barierek bezpieczeństwa, ławek, ścieżek czy elementów oświetlenia.

4. Edukacja ekologiczna, zrównoważony rozwój i recykling
W ramach dotacji przewiduje się wsparcie m.in. dla projektów edukacyjnych, zakup materiałów dydaktycznych czy budowanie ścieżek edukacyjnych pozwalających na zwiększenie świadomości ekologicznej.

Jak wziąć udział w programie?

By zgłosić organizację do udziału w programie wystarczy wysłać wiadomość e-mail na adres [email protected] w tytule wpisując „MMocne wsparcie”. W odpowiedzi firma prześle formularz zgłoszeniowy, który należy uzupełnić opisując projekt i przesłać na ten sam adres nie później niż do 21 kwietnia 2024 roku. Spośród wszystkich nadesłanych w terminie aplikacji komisja grantowa wybierze zwycięskie wnioski, które otrzymają dotację na realizację opisanego projektu. Wnioski zostaną rozpatrzone do końca kwietnia 2024 roku.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kwidzyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto