Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

MM Kwidzyn ogłosiło ograniczenia strategicznej inwestycji. Około 110 osób zagrożonych zwolnieniami grupowymi

OPRAC.:
Karolina Staniszewska
Karolina Staniszewska
MM Kwidzyn ogłosiło zmiany.
MM Kwidzyn ogłosiło zmiany. Karolina Staniszewska
W poniedziałek, 20 listopada, MM Kwidzyn ogłosiło ograniczenie zakresu strategicznej inwestycji oraz zwiększenie udziału energii odnawialnej. Ponadto firma rozpoczęła konsultacje dotyczące potencjalnego zamknięcia małej maszyny produkującej papier pakowy typu kraft (MP3) oraz reorganizacji, która może obejmować zwolnienia grupowe około 110 osób.

Co się dzieje w MM Kwidzyn?

W poniedziałek, 20 listopada, firma MM Kwidzyn poinformowała o ograniczeniu zakresu strategicznej inwestycji oraz zwiększenie udziału energii odnawialnej.

- W związku z brakiem konkurencyjności cen drewna w Lasach Państwowych posiadających monopol w Polsce oraz niskim zapotrzebowaniem na papier i tekturę, firma zdecydowała znacząco ograniczyć zakres planowanego wieloletniego projektu inwestycyjnego w MM Kwidzyn związanego z transformacją energetyczną, dalszą integracją produkcji celulozy oraz asortymentem produktów, który był ogłoszony pod koniec kwietnia 2023 r. MM Kwidzyn skoncentruje się na inwestycjach mających na celu dalsze zwiększanie udziału odnawialnej energii w swojej działalności, będącego już na wysokim poziomie 69 procent - poinformował kwidzyński zakład MM.

Jak dalej dowiadujemy się z komunikatu firmy, w poniedziałek (20 listopada) rozpoczął się też proces konsultacji ze Związkami Zawodowymi oraz Radą Pracowników na temat potencjalnego zamknięcia małej maszyny produkującej papier pakowy typu kraft (MP3) oraz reorganizacji, która może obejmować zwolnienia grupowe około 110 osób.

- Zdajemy sobie sprawę, że jest to trudna informacja. Zobowiązujemy się do przeanalizowania wszelkich możliwych rozwiązań, które pozwolą zminimalizować wpływ potencjalnych zmian na naszych pracowników. Naszym nadrzędnym celem jest znalezienie najbardziej odpowiednich rozwiązań, aby przeorganizować działalność fabryki i zabezpieczyć jej długoterminową konkurencyjność oraz stabilność dla naszych pracowników, partnerów biznesowych oraz lokalnej społeczności - skomentował Thomas Knapp, prezes zarządu MM Kwidzyn.

MM Kwidzyn będzie kontynuowało bez zmian produkcję celulozy oraz tektury powlekanej.

- W zakresie produkcji papieru, maszyny papiernicze MP1 i MP2 będą nadal produkowały do 360 tysięcy ton rocznie niepowlekanego papieru białego (UFP) oraz do 40-80 tysięcy ton rocznie papieru pakowego typu kraft marki »IPACK Strong Pro«. W związku ze wstrzymaniem przebudowy jednej z maszyn papierniczych, MM Kwidzyn nie będzie produkowało papieru workowego typu Sack Kraft - czytamy w komunikacie firmy.

Przypomnijmy, że w 2021 roku Grupa Mayr-Melnhof (MM) sfinalizowała przejęcie zakładu produkcyjnego IP w Kwidzynie.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Co dalej z cenami sprzętu AGD?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kwidzyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto