Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Przejęcie zakładu IP w Kwidzynie. Sfinalizowano transakcję przejęcia kwidzyńskiego zakładu IP. Teraz należy on do grupy Mayr-Melnhof

OPRAC.:
Karolina Staniszewska
Karolina Staniszewska
fot. Karolina Staniszewska
Grupa Mayr-Melnhof (MM) sfinalizowała transakcję przejęcia zakładu produkcyjnego w Kwidzynie, ogłoszoną w połowie lutego 2021 roku, po uzyskaniu wszelkich zgód od właściwych organów ochrony konkurencji. W poniedziałek, 9 sierpnia odbyła się konferencja prasowa podsumowująca przejęcie zakładu w Kwidzynie.

Grupa Mayr-Melnhof (MM) sfinalizowała transakcję przejęcia zakładu produkcyjnego w Kwidzynie, ogłoszoną w połowie lutego 2021 roku, po uzyskaniu wszelkich zgód od właściwych organów ochrony konkurencji. Jak informuje austriacka firma, przejęcie zakładu w Kwidzynie jest częścią strategii MM rozwoju w segmencie wysokiej jakości tektur opakowaniowych opartej na włóknach pierwotnych (FBB) poprzez innowacyjne, zrównoważone i efektywne kosztowo produkty. Ponadto, MM rozszerzy portfolio swoich produktów poprzez integrację z producentem celulozy i papieru skupionym na papierach biurowych oraz papierach pakowych typu kraft.

- Niezwykle się cieszę, że wkraczamy w dwa nowe i kluczowe obszary biznesowe - papierów biurowych i papierów pakowych typu kraft. Jestem przekonany, że MM Kwidzyn stanie się liderem innowacji w obszarze bardziej zrównoważonych rozwiązań opakowaniowych w rosnącym segmencie tektur opakowaniowych opartych na włóknach pierwotnych oraz stworzy nam atrakcyjne perspektywy w zintegrowanym europejskim zakładzie o przewadze kosztowej. Z niecierpliwością wyczekujemy pełnej sukcesów współpracy z naszymi nowymi koleżankami i kolegami - komentuje Peter Oswald, Prezes Zarządu MM.

MM Kwidzyn to zintegrowany zakład celulozowo-papierniczy w Kwidzynie. Fabryka posiada cztery maszyny papiernicze i roczne zdolności produkcyjne celulozy na poziomie 400 000t. Flagowa maszyna produkująca tekturę powlekaną ma wydajność 260 000 t. Ponadto odpowiadając na rosnące zapotrzebowanie na elastyczne papiery pakowe z włókien, MM Kwidzyn niedawno weszła na rynek papierów typu kraft produkowanych na jednej z maszyn o rocznej wydajności produkcyjnej 75 000 t. MM Kwidzyn posiada również dwie maszyny produkujące papiery biurowe (UWF) o łącznej wydajności produkcyjnej 410 000 t rocznie pozycjonowane wśród najbardziej atrakcyjnych maszyn w Europie. Zakład zatrudnia około 2300 osób.

MM jest wiodącym europejskim producentem tektur opakowaniowych i opakowań składanych, skupiającym się na zrównoważonych i innowacyjnych rozwiązaniach w segmencie opakowań opartych na włóknach. W 2020 roku grupa osiągnęła sprzedaż o wartości około 2.5 miliarda EUR i zatrudniała około 10 000 osób.

od 7 lat
Wideo

21 kwietnia II tura wyborów. Ciekawe pojedynki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kwidzyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto