Podwójne derby powiatu kwidzyńskiego w piłkarskiej klasie A. Pewne zwycięstwa kwidzynian nad drużynami z Prabut i Ryjewa

Lider piłkarskiej klasy A czyli Supra Kwidzyn pewnie wygrała w Prabutach 3:0
Lider piłkarskiej klasy A czyli Supra Kwidzyn pewnie wygrała w Prabutach 3:0 Fot. materiały nadesłane
Pewną wygraną kwidzyńskich zespołów zakończyły się A-klasowe starcia reprezentantów powiatu kwidzyńskiego. Supra wygrała wyjazdowe starcie z Pogonią Prabuty, natomiast Rodło ograło na własnym terenie Relax Ryjewo.

Plasująca się na trzeciej pozycji Pogoń Prabuty podejmowała na własnym terenie lidera czyli Suprę Kwidzyn. Mecz świetnie rozpoczął się dla zespołu gości, bowiem już w 6 minucie gola dla kwidzynian zdobył Paweł Wojtaś. Mimo starań obu zespołów był to jednak jedyny gol w tej części meczu.

Podwójne derby powiatu kwidzyńskiego w klasie A. Efektowne wygrane Rodła i Supry

Kolejne bramki padały już po przerwie. W 52 minucie drugiego gola dla Supry zdobył Przemysław Lewandowski, który strzałem głową wykończył dośrodkowanie Mateusza Górki. Wynik końcowy meczu ustalił natomiast rzut karny podyktowany w 82 minucie, po faulu bramkarza Pogoni na Mateuszu Górce. Skutecznym trafieniem z 11 metrów popisał się wówczas Paweł Juchniewicz i komplet punktów pojechał do Kwidzyna.

W drugich derbach powiatu kwidzyńskiego Rodło Kwidzyn podejmowało natomiast Relax Ryjewo. Pierwsza połowa nie przyniosła żadnych rozstrzygnięć. Na gola kibice musieli poczekać aż do 60 minuty, kiedy to skutecznym strzałem popisał się Łukasz Grabowski. Na tym jednak nie koniec, bo 9 minut później, ten sam zawodnik podwyższył prowadzenie Rodła na 2:0. Wynik końcowy ustalił natomiast Damian Sontowski, który w 86 minucie, zdobył trzecią bramkę dla gospodarzy.

Warto dodać, że po 21 kolejkach liderem „kwidzyńskiej” grupy w piłkarskiej klasie A jest Supra Kwidzyn, która zdobyła 46 punktów. Tuż za nią znajdują się jednak Mady Ostaszewo, mające taki sam dorobek punktowy. Trzecia w ligowej tabeli jest Pogoń Prabuty - 41 punktów, a IV miejsce zajmuje obecnie Pogoń Prabuty - 39 pkt. Ostatni z reprezentantów powiatu kwidzyńskiego, Relax Ryjewo, plasuje się natomiast na X miejscu, z dorobkiem 21 punktów.

Pogoń Prabuty – Supra Kwidzyn 0:3 (0:1)

Pogoń: Rutecki - Papis (61' Modrzewski), Kowalski, Nawalaniec, Dąbrowski, Marciniak (46' Duszyński), Jaźwiński, Sowiński (61' Śmietański), Woźniak (70' Bobowski), Przybysz (52' Szpociński), Urbanowicz.
Supra: Wojtowicz - Wróbel (87' Trautsolt), Wojtaś (61' Szalkowski), Lewandowski, Górka, Obiała, Juchniewicz, Tamowicz (89' Glinowiecki), Hanas, Łazarczyk, Karpus.

Rodło Kwidzyn – Relax Ryjewo 3:0 (0:0)

Rodło: Szychowski - Grabowski, Kalinowski, Wojciechowski, Osuch (46' Gwóźdź), Zieliński (56' Nagórski), Poświata, Reszke, Łomnicki (62' Wit), Kobaciński (74' Sontowski), Jędrzejewski (71' Kronkowski).
Relax: Podgórski - Sarnowski, Wójcik, Brodnicki, Citowicz, Siwiec M., Warczak, Guba, Iwański, Jarzyński, Kominko.

Wyniki 21 kolejki klasy A:

Błyskawica Postolin - Mady Ostaszewo 1:3, Mewa Gniew - Delta Miłoradz 3:5, Rodło Kwidzyn - Relax Ryjewo 3:0, Błękitni Stare Miasto - Czarni Przemysław 2:0, Świt Radostowo - AP Malbork 5:1, Pogoń Prabuty - Supra Kwidzyn 0:3, LKS Waplewo - WKS Lignowy Szlachecie 1:0.