Samodzielna pozycja lidera dla Supry Kwidzyn. Kwidzynianie w meczu z drużyną Wietcisa Skarszewy zwyciężyli 1:0 [ZDJĘCIA]

OPRAC.:
Karolina Staniszewska
Następny mecz Supry Kwidzyn w piątek, 26 maja.
Następny mecz Supry Kwidzyn w piątek, 26 maja. Supra Kwidzyn
30. kolejka V ligi „Keeza” grupa Gdańsk II okazała się szczęśliwą dla Supry Kwidzyn. W sobotę, 20 maja, podejmowali oni trzecią drużynę ligi Wietcise Skarszew w roli gospodarza na stadionie w Korzeniewie. Pierwszy mecz między drużynami zakończył się zwycięstwem zawodników z Skarszewy 5:2. Co więcej, przed tym spotkaniem drużyny dzieliły w tabeli ligowej jedynie 3 punkty.

Samodzielna pozycja lidera dla Supry Kwidzyn

Mecz rozpoczął się spokojnie z obydwu stron. Drużyny wyczekiwały momentów, w których mogłyby zdobyć bramkę. Goście, głównie poprzez szukanie podaniami rosłego napastnika, uzależniając powodzenia akcji od jego bezpośrednich pojedynków z obrońcami, gospodarze zaś, próbując akcji oskrzydlających wyprowadzających kontrataki. W efekcie, licznie zebrani kibice, mogli zobaczyć po jednej dogodnej sytuacji bramkowej dla każdej z ekip w pierwszej połowie, jednak swoje zadanie perfekcyjnie wykonywali bramkarze obu zespołów.

W drugiej połowie spotkania działo się już zdecydowanie więcej. Ofensywniej grali przede wszystkim kwidzynianie, stwarzając sobie sytuacje podbramkowe. Pięknym strzałem z 35 metrów popisał się Adrian Tamowicz, piłka jednak odbiła się od poprzeczki, następnie blisko linii bramkowej i wyszła poza pole bramkowe gości. Pięć minut później, w 55 minucie spotkania próby przyniosły efekty.

Szybko rozegrany rzut z autu pozwolił na dośrodkowanie piłki w pole karne przez Sebastiana Gwoździa, gdzie Adrian Tamowicz, grający w tym spotkaniu na pozycji napastnika, zdołał opanować piłkę, zmylić trzech obrońców, żeby ostatecznie silnym strzałem w krótki róg bramkarza wyprowadzić Suprę na prowadzenie. Dalsza część spotkania przyniosła dużo napięcia.

Goście ze Skarszew próbowali odrobić straty wykorzystując większą liczbę graczy w fazie ataku, narażając się jednocześnie na kontry przeciwników. Sytuacja stała się jeszcze bardziej nerwowa w 85 minucie, kiedy obrońca Supry, Sebastian Gwóźdź, ku zdziwieniu całego stadionu, otrzymał żółtą kartkę za opóźnianie gry. Była to jego druga żółta kartka, przez co kwidzynianie musieli kończyć spotkanie w 10. W ostatnich 5 minutach okazję do zmiany wyników miały obydwa zespoły, ale znów na wysokości zadania stanęli bramkarze.

Supra Kwidzyn vs Wietcisa Skarszewy 1:0

Bramki: 55’ Adrian Tamowicz

Zwycięstwo Supry oraz remis drużyny Kolejarz Chojnice pozwoliły na odskoczenie na 2 punkty w ligowej tabeli. Supra zajmuje teraz samodzielnie I miejsce z 72 punktami, drugi Kolejarz ma 70 punktów, a trzecia Wietcisa Skarszewy uzbierała 66 punktów.

Już w najbliższy piątek, 26 maja, o godzinie 18:00 kolejna, 31. kolejka V ligi, w której zawodnicy z Kwidzyna podejmą na wyjeździe Wisłę Korzeniewo. Derby powiatu dla obu drużyn będą ważnym wydarzeniem. Supra potrzebuje punktów w walce o awans.