Sokół Zblewo-Rodło Kwidzyn 1:3 (0:1). Ostry mecz pod dyktando kwidzynian

Sokół Zblewo/Patryk Konewka
Rodło Kwidzyn wygrało po raz drugi z rzędu i awansowało na trzecie miejsce w piątoligowej tabeli. Wyjazdowe zwycięstwo 3:1 (1:0) z Sokołem Zblewo kwidzynianie okupili rozbitym łukiem brwiowym Jakuba Stefaniaka i czerwoną kartką Pawła Strzeleckiego.

Od pierwszych minut sobotniego meczu pomiędzy Sokołem Zblewo i Rodłem Kwidzyn piłkarze nie oszczędzali kości rywali, co szybko zaowocowało kontuzjami i kartkami. Już w 16 min. z rozbitym łukiem brwiowym do szpitala odwieziony został Jakub Stefaniak. Jego miejsce zajął Przemysław Maluchnik, a chwilę później kwidzynianie powinni prowadzić, ale znakomitą szanse zmarnował Jakub Zabłocki. Napastnik Rodła zrehabilitował się tuż przed przerwą, gdy pewnie wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Jacku Kalinowski. .

Od początku drugiej połowy Rodło nacierało, by zdobyć gola i dopięło swego w 66 min. Do siatki gospodarzy trafił Maciej Pruszkowski, a asystę zapisał na swym koncie Zabłocki. Kwadrans przed końcem nadzieje zblewian na korzystny wynik na chwilę odżyły, bo kontaktowego gola po dośrodkowaniu z rzutu wolnego wolnego zdobył Adrian Szopiński. Odpowiedź kwidzynian była jednak błyskawiczna, bo już 3 min. później zwycięstwo przypieczętował Paweł Strzelecki. Autor gola nie dokończył jednak meczu, bo za niesportowe zachowanie musiał opuścić boisko w 86 min.

Sokół Zblewo - Rodło Kwidzyn 1:3 (0:1)
Bramki: 0:1 - Jakub Zabłocki (44), 0:2 - Maciej Pruszkowski (66), 1:2 - Adrian Szopiński (75), 1:3 - Paweł Strzelecki (78)
Rodło: Sadowski - Kalinowski, Stefaniak (16 Maluchnik), Szarpak, Pokwicki - Obiała, Temitayo (71 Strzelecki), Myścich (46 Juchniewicz) - Zabłocki, Torłop (83 Gretkowski), Pruszkowski