Sambor Latocha Agropom Tczew - USAR Kwidzyn. Kwidzyńscy szczypiorniści z drugim zwycięstwem z rzędu!

OPRAC.:
Karolina Staniszewska
Zwycięstwo kwidzyńskich szczypiornistów w wyjazdowym meczu.
Zwycięstwo kwidzyńskich szczypiornistów w wyjazdowym meczu. Grzegorz Drosiński
Po pierwszym zwycięstwie w tym sezonie przeciwko drużynie KS Szczypiorniak Olsztyn, kwidzynianie wyruszyli na mecz wyjazdowy do Tczewa by zmierzyć się z miejscowym Samborem. Spotkanie sąsiadów z ligowej tabeli dostarczyło wielu emocji, lecz w pewnym momencie to USAR przejął inicjatywę i nie oddał jej do końca spotkania.

Jak relacjonuje Marcin Grzona z USARu Kwidzyn, pierwsza bramka w meczu padła łupem Bartosza Chyły z drużyny gospodarzy, lecz po chwili dwukrotnie odpowiedzieli kwidzynianie poprzez trafienia Beniamina Werry oraz Dominika Sonnenfelda. Zawodnicy USARu raz za razem wychodzili na jedną - dwie bramki przewagi, lecz rywale regularnie odpowiadali na trafienia kwidzynian. Remis na tablicy wyników pojawiał się w 7 minucie (4-4), 13 minucie (8-8), 21 minucie (12-12), a ostatecznie remis był również po gwizdku kończącym pierwszą połowę (15-15).

Drugie 30 minut meczu dobrze rozpoczęli zawodnicy Sambora Tczew wychodząc dwukrotnie na prowadzenie w pierwszych minutach. Przewaga jednak nie była powiększana, a seria trzech trafień z rzędu po bramkach Andrzeja Piecha, Huberta Raczkowskiego oraz Beniamina Werry pozwoliła USARowi odskoczyć na dwubramkowe prowadzenie. Po chwili tczewianie odpowiedzieli, lecz ponowna seria trafień podopiecznych trenera Lewalskiego wyprowadziła kwidzynian na prowadzenie 3-bramkowe, a po kolejnych 9 minutach USAR prowadził 22-29. W końcówce Sambor zmniejszył przewagę, a po ostatniej bramce w meczu autorstwa Dominika Sonnenfelda, USAR zwyciężył 27-32.

To zwycięstwo pozwoliło kwidzynianom na umocnienie się na 11 pozycji w ligowej tabeli z 3-punktami straty do 8 pozycji, a 6 punktami straty do miejsca 6. Drugie zwycięstwo z rzędu pozwala podbudować morale zespołu i daje nadzieje na dalsze polepszenie pozycji w tabeli. Następna okazja na zdobycie 3 punktów już 25-go listopada. Wówczas do Kwidzyna przyjedzie zespół Aqua-Instal Jeziorak Iława.

Sambor Latocha Agropom Tczew 27-32 (15-15) USAR Kwidzyn

Sambor Latocha Agropom Tczew: Maciej Graczyk, Tomasz Justa, Jakub Skonieczny - Jakub Śmiełowski 6, Krzysztof Czarnecki 6, Bartosz Chyła 5, Tomasz Brzoza 4, Jakub Bartkowski 3, Wojciech Daszek 2, Piotr Jastrzębski 1, Damian Przysowa, Kordian Pufelski, Filip Bieszke, Tomasz Latocha, Robert Karnowski, Wojciech Kacprzak

USAR Kwidzyn: Filip Paszylk, Oliwier Chruściel - Dominik Sonnenfeld 14, Hubert Raczkowski 4, Beniamin Werra 3, Oskar Lewandowski 3, Mateusz Janczy 3, Jakub Warszawski 2, Jakub Ciss 2, Andrzej Piech 1, Rafał Czyrson, Jacek Szwed, Szymon Ludwiczak, Karol Gryń, Wojciech Pękala, Oskar Orzłowski