Rodło Kwidzyn-Relax Ryjewo 5:0 (3:0)

Rodło Kwidzyn-KP Starogard Gdański
Rodło Kwidzyn-KP Starogard Gdański Arkadiusz Kosiński
Pierwsze na wiosnę derby powiatu nie przyniosły niespodzianki. Walczące o IV ligę Rodło Kwidzyn z łatwością rozbiło Relax Ryjewo. Gospodarze wygrali 5:0 (3:0), a hat-trickiem popisał się Jakub Zabłocki.

Rodło Kwidzyn-Relax Ryjewo. Mecz w Kwidzynie dla gospodarzy ułożył się wprost wyśmienicie. Już w 5 min. wynik otworzył Maciej Pruszkowski, a jeszcze przed przerwą na listę strzelców wpisali się dwaj nowi zawodnicy Rodła, Jakub Zabłocki i Jacek Kalinowski. Pierwszy z nich w drugiej połowie dołożył jeszcze dwa gole i w ten sposób, w drugim meczu w Rodle, skompletował pierwszy hat-trick.

Kwidzynianie mogli ten mecz wygrać wyżej, ale w kilku sytuacjach ryjewian ratował bramkarz Krystian Bartz. Natomiast Relax nie miał zbyt wielu szans, ale mógł, a nawet powinien zdobyć jednego gola. W 67 min., przy stanie 4:0 goście mieli rzut karny, ale go nie wykorzystali. Pojedynek z bramkarzem Rodła Łukaszem Sadowskim przegrał...bramkarz Relaksu.

Polecamy również: Chojniczanka II - Rodło Kwidzyn 4:1 (3:0). Deszcz, sztuczna murawa i inne nieszczęścia

Rodło Kwidzyn - Relax Ryjewo 5:0 (3:0)
Bramki: 1:0 - Maciej Pruszkowski (5), 2:0 - Jakub Zabłocki (26), 3:0 - Jacek Kalinowski (42), 4:0 - Jakub Zabłocki (62), 5:0 - Jakub Zabłocki (89)
Rodło: Sadowski - Maluchnik, Kalinowski (55 Szarpak), Jędrzejewski (73 Stefaniak), Pokwicki - Torłop (65 Łukaszewski), Myścich (75 Juchniewicz), Temitayo, Obiała, Zabłocki - Pruszkowski
Relax: Bartz - Steiniger, Guba, M. Misiak, Duziński - Sarnowski, Pajdzik, Iwański, Wit - Siwiec, Ulewski (60 Cywiński).