Przegląd września 2020 w Kwidzynie, najważniejsze wydarzenia miesiąca

Diana Tobor
Diana Tobor
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z miesiąca? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Kwidzyna czytali w ostatnim miesiącu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z miesiąca? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Kwidzyna czytali w ostatnim miesiącu najchętniej CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie podsumowanie minionego miesiąca. Zobacz artykuły, które we wrześniu czytaliśmy najchętniej. Które informacje przykuwały uwagę mieszkanek i mieszkańców Kwidzyna najbardziej? Czy czytałeś artykuł: „Stare zdjęcia Kwidzyna. Wyjątkowe fotografie z Narodowego Archiwum Cyfrowego ”?

W treści tego artykułu umieszczone są tzw. linki afiliacyjne naszych partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów.

Przegląd września 2020 w Kwidzynie: top 3 artykuły z miesiąca

Oto lista najpopularniejszych wiadomości z września 2020 roku. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Stare zdjęcia Kwidzyna. Wyjątkowe fotografie z Narodowego Archiwum Cyfrowego

Kwidzyn na archiwalnych zdjęciach. Zobaczcie wyjątkowe zdjęcia, które przenoszą w przeszłość! Fotografie pochodzą z Narodowego Archiwum Cyfrowego.

📢 Kwidzyn w Google Street View. Co zobaczyły kamery? Jak zmieniło się miasto? Niezwykłe ujęcia! [ZDJĘCIA]

Co na ulicach Kwidzyna zobaczyła kamera Google Street View? Za jej sprawą podejrzeć można nie tylko codzienne życie miasta, ale także to, jak na przestrzeni lat się zmieniło. Zobaczcie, jak wyglądało w miasto w 2017, 2013, a nawet w 2012 roku. Zapraszamy na wirtualny spacer!

📢 Piękne miejsca w powiecie kwidzyńskim! Atrakcje turystyczne w okolicy. To warto zobaczyć!

Czy powiat kwidzyński to jedynie zamek z unikalną wieżą latrynową z XIV wieku? Zobaczcie znane i mniej znane miejsca, które warto zobaczyć.

Zrób sobie prezent:

Apple New iPad Pro 11" 128GB Wi-Fi Space Gray (MY232FD/A)


Samsung Galaxy Tab A 10.1 2019 32GB LTE Czarny (SM-T515NZKDXEO)


Prasówka wrzesień Kwidzyn: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały we wrześniu uwagę czytelniczek i czytelników z Kwidzyna. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Kontrolerzy abonamentu RTV mogą zapukać do twoich drzwi! Te osoby mogą spodziewać się teraz kontroli

Abonament RTV. Kontrolerzy mogą zapukać do twoich drzwi! Trwają kontrole u osób, które zakupiły telewizor, a nie zgłosiły go do rejestru i nie płacą abonamentu RTV. Kary mogą być naprawdę dotkliwe!

📢 Powiat kwidzyński. Dwa wypadki jednego dnia. Wtorkowy bilans na drogach powiatu pokazuje nieostrożność kierowców

We wtorek 29 września 2020 roku doszło do dwóch wypadków. Jeden z nich miał miejsce na trasie Trumiejki-Grodziec, drugi na drodze z Kwidzyna do Gardei. Policjanci apelują do kierowców o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości do warunków na drodze. Mokra i śliska nawierzchnia, opady deszczu oraz mgły znacznie pogarszają warunki jazdy oraz wydłużają drogę hamowania pojazdu. W konsekwencji prowadzić to może do kolizji i wypadków drogowych. Zmiana aury wymusza zmianę techniki prowadzenia auta – niestety wielu kierowców o tym wciąż zapomina.

📢 Agencja Mienia Wojskowego organizuje wyprzedaż. Wojsko sprzedaje nowe towary. Zobacz wojskowe perełki za bezcen! 30.09.2020 ZDJĘCIA

Agencja Mienia Wojskowego przeprowadza nową wyprzedaż używanego sprzętu. Kupić można ubrania, urządzenia przydatne w ogrodzie, warsztacie i na budowie, instrumenty, a nawet narty. Zobacz, co sprzedaje wojsko!

📢 Wypadek na trasie Gardeja - Kwidzyn. Droga zablokowana, możliwy objazd drogami lokalnymi

Wypadek na DK 55 na trasie Kwidzyn - Gardeja. Droga została zablokowana, ale jak informują służby jest możliwy objazd drogami lokalnymi.

📢 Kwidzyn. Okradli kobietę, teraz policja publikuje ich wizerunek. Rozpoznajesz sprawców?

Policjanci z Kwidzyna pracują nad ustaleniem tożsamości sprawców kradzieży, do której doszło w lipcu na ul. Konopnickiej. Rozpoznajecie tych mężczyzn?

📢 Kwidzyn. Darmowy autobus na targowisko będzie jeździł tylko do 30 września. Dlaczego?

1 sierpnia 2020 roku ruszyła darmowa linia autobusowa, dzięki której mieszkańcy mogli dojechać na miejskie targowisko przy ul. Kopernika. Decyzją władz miasta linia jednak zostanie zawieszona, a autobus będzie jeździł tylko do 30 września. Dlaczego?

📢 Najdroższe domy w Kwidzynie i okolicy! Oto perełki w Kwidzynie i okolicach! Oferty z września 2020

TOP 10 NAJDROŻSZYCH I NAJPIĘKNIEJSZYCH DOMÓW W POWIECIE KWIDZYŃSKIM. Powszechnie wiadomo, że za prestiż i wygodę trzeba zapłacić. Województwo pomorskie znane jest z wysokich cen nieruchomości. Wszystko to ze względu na piękną lokalizację, która co roku przyciąga tysiące. Poszukujesz pięknego domu z niepowtarzalnym widokiem w okolicach Kwidzyna? Mamy coś dla Ciebie! W oparciu o dane pochodzące z portalu otodom.pl przygotowaliśmy listę 10 najdroższych i jednocześnie najpiękniejszych domów w powiecie kwidzyńskim! Widok z okien tych domów zapiera dech w piersiach! Sprawdźcie sami!

📢 Te 6 objawów może wskazywać, że chorowałeś na koronawirusa i przeszedłeś infekcję łagodnie

Pandemia koronawirusa nadal rozprzestrzenia się po całym świecie, a liczba osób, u których wykryto chorobę COVID-19 rośnie z dnia na dzień. Upubliczniane przez Ministerstwo Zdrowia dane odnoszą się jednak do przypadków pacjentów przechodzących zakażenie z wystąpieniem typowych objawów, takich jak gorączka, zmęczenie, kaszel, duszności, a także zaburzenia smaku oraz węchu. Chorych było prawdopodobnie więcej! Wskazują to wyniki badań, świadczące o tym, że wiele osób mogło przejść już zakażenie, nawet o tym nie wiedząc.

📢 Powiat kwidzyński. Policjanci zabezpieczyli kilkaset sztuk produktów z podrobionymi znakami towarowymi

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą, zatrzymali 24-letnią kobietę, mieszkankę powiatu kwidzyńskiego. Kobieta sprzedawała poprzez portale internetowe odzież, galanterię i kosmetyki z podrobionymi znakami towarowymi. Kobieta została zatrzymana i przesłuchana do sprawy. Za naruszenie przepisów prawo własności przemysłowej, grozi jej kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

📢 Kwidzyn. Pierwszoligowe derby męskiej piłki ręcznej dla Usara. Siedem trafień Janiszewskiego oraz Klapki

Usar Kwidzyn zwyciężył w pierwszoligowych derbach Kwidzyna w męskiej piłce ręcznej. Podopieczni trenera Marka Boneczki we własnej hali pokonali bowiem SMS ZPRP Kwidzyn 36:28. Gospodarzy do zwycięstwa poprowadził Bartosz Janiszewski oraz Michał Klapka, którzy zdobyli po 7 bramek dla swojej drużyny. Po dwóch kolejkach Usar, z kompletem punktów, prowadzili w ligowej tabeli grupy A. SMS ZPRP natomiast zamyka ligową stawkę.

📢 Promocja książki "Powiśle. Prabuty - Riesenburg" odbyła się w miniony piątek przy fontannie Rolanda w Prabutach [ZDJĘCIA]

Stowarzyszenie Społeczno - Kulturalne Prabuty - Riesenburg wydało książkę poświęconą historii Prabut. Książka "Powiśle. Prabuty - Riesenburg" to tłumaczenie monografii Karla Josefa Kaufmana, żyjącego w latach 1865-1945. Był on historykiem, wydawcą oraz pracownikiem Archiwum Państwowego w Gdańsku. Jego monografia dotycząca Prabut została wydana w 1928 roku na zlecenie władz miasta. W piątek, 25 września 2020 roku, przy fontannie Rolanda odbyła się promocja książki, a wydarzeniu towarzyszyły wystawy prac lokalnych artystów. Zobaczcie naszą fotorelację!

📢 Smak Jesieni 2020. Zobaczcie, jak w tym roku było na kwidzyńskim deptaku [ZDJĘCIA]

W sobotę, 26 września 2020 roku, odbyła się kolejna edycja Smaku Jesieni. Na kwidzyńskim deptaku pojawiły się między innymi stoiska z przetworami, rękodziełem i smakołykami. Nie zabrakło też stoisk kolekcjonerskich, na których można było zobaczyć i kupić wiele urokliwych przedmiotów nadkruszonych zębem czasu, w tym antyki czy książki. Zobaczcie fotorelację z tegorocznego wydarzenia.

📢 Kwidzyn. Potrącenie rowerzystki na ul. Mickiewicza. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia

Policjanci badają okoliczności wypadku, do którego doszło w środę, 23 września, w na ulicy Mickiewicza, gdzie 44-letnia kierująca pojazdem m-ki Peugeot wjeżdżając na ulicę Mickiewicza z drogi podporządkowanej zderzyła się z 39-letnią rowerzystką. Cyklistka z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala.

📢 Kwidzyn. Zatrzymany z narkotykami podczas interwencji domowej. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności

Policjanci z Kwidzyna zatrzymali 26-latka podczas interwencji domowej. Mężczyzna miał przy sobie woreczek strunowy z narkotykami. Za posiadanie środków odurzających grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

📢 Koronawirus w Szkole Podstawowej w Rodowie. 68 uczniów i 8 nauczycieli na kwarantannie

Koronawirus w Szkole Podstawowej im. Kresowian w Rodowie (gmina Prabuty). Zakażony jest jeden z nauczycieli, a 68 uczniów przeszło na tryb nauczania zdalnego.

📢 Powiat. Kolejne 4 osoby z potwierdzonym zakażeniem wirusem SARS-CoV-2. Decyzją lekarza pozostają w izolacji domowej

Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Gdańsku poinformował o kolejnych 4 osobach zakażonych wirusem SARS-CoV-2 w powiecie kwidzyńskim. Liczba zachorowań w powiecie kwidzyńskim (stan na 23 września 2020 r.) wzrosła tym samym do 43 przypadków, z czego 29 osób wyzdrowiało.

📢 Prabuty. Boisko wielofunkcyjne powstaje przy ul. Polnej. Co jeszcze będzie znajdowało się na tym obiekcie sportowym? [ZDJĘCIA]

Przy ul. Polnej w Prabutach trwa budowa wielofunkcyjnego obiektu sportowego. Powstanie na nim między innymi czteropasmowa bieżnia tartanowa. - To jest coś, czego nie ma ani w powiecie, czego nie ma też w Kwidzynie i nie wiem czy gdziekolwiek w okolicy jest taka bieżnia. To będzie boisko z prawdziwego zdarzenia! - mówi burmistrz Prabut, Marek Szulc. Wykonawcą inwestycji jest firma Elsik, a jej całkowity koszt to ponad 800 tys. złotych.

ZOBACZ KONIECZNIE

Ustawa "o dobrym Samarytaninie"

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3