MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

25 konkretów na 5 lat. Nowy burmistrz Kwidzyna Sebastian Kasztelan złożył ślubowanie podczas inauguracyjnej sesji Rady Miasta

Karolina Staniszewska
Karolina Staniszewska
Uroczyste ślubowanie nowego burmistrza Kwidzyna podczas inauguracyjnej sesji rady miasta.
Uroczyste ślubowanie nowego burmistrza Kwidzyna podczas inauguracyjnej sesji rady miasta. Karolina Staniszewska
Za nami inauguracyjna sesja nowej Rady Miasta Kwidzyna, podczas której uroczyste ślubowanie złożył burmistrz Sebastian Kasztelan. Zapewnił, że będzie prowadzić politykę otwartych drzwi, zachęcał do współpracy, a także zapowiedział, że chce zrealizować 25 konkretów, o których mówił w kampanii wyborczej.

Nowy burmistrz Kwidzyna złożył ślubowanie

W poniedziałek, 6 maja, odbyła się inauguracyjna sesja Rady Miasta w Kwidzynie, podczas której burmistrz oraz nowo wybrani radni złożyli uroczyste ślubowanie.

- Obejmując urząd burmistrza Miasta Kwidzyna, uroczyście ślubuję, że dochowam wierności prawu, a powierzony mi urząd sprawować będę tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców miasta, tak mi dopomóż Bóg - ślubował burmistrz Sebastian Kasztelan.

Po uroczystym zaprzysiężeniu burmistrz wygłosił przemówienie, w którym podziękował za powierzenie mu urzędu.

- Rozpoczyna się nowy rozdział w historii naszego miasta. To ogromny zaszczyt i odpowiedzialność, że mogę stanąć przed państwem jako burmistrz Kwidzyna, pięknego mojego rodzinnego miasta, w którym się urodziłem, wychowałem, mieszkam i pracuję od blisko 30 lat. Zwracam się do państwa jako człowiek pełen wdzięczności, ale również ogromnej determinacji i gotowości do służby każdemu z was. Dziękuję za zaufanie, którym mnie obdarzyliście powierzając to jakże odpowiedzialne stanowisko burmistrza miasta. Wdzięczność jest podstawą mojego zaangażowania w rozwój Kwidzyna, miasta, które jest naszym wspólnym domem. Moje serce jest przepełnione radością, że będę mógł pracować na rzecz wszystkich mieszkańców niezależnie od ich wieku, pochodzenia czy przekonań. Zapewniam, że zrobię wszystko, żeby sprostać pokładanym oczekiwaniom.

Nie zabrakło też zapowiedzi realizacji programu wyborczego.

- W kampanii wyborczej omówiłem program 25 konkretów na 5 lat, który jest moim zobowiązaniem do realizacji jasno określonych celów. Program ten nie tylko odzwierciedla moje zamierzenia, ale przede wszystkim jest owocem niezliczonych ilości spotkań, rozmów i konsultacji. To program, który został stworzony z myślą o mieszkańcach Kwidzyna, o naszej małej ojczyźnie, o wspólnej przyszłości. Zdaję sobie sprawę, że to ambitne wyzwania, ale mieszkańcy Kwidzyna zasługują tylko na to, co najlepsze. Dążenie do realizacji tak ambitnego programu wyborczego, będzie wymagało ogromnej pracy, determinacji, a przede wszystkim współpracy.

Jak dalej podkreślał Sebastian Kasztelan, realizacja tego planu będzie możliwa dzięki wsparciu i zaangażowaniu.

- Razem możemy zdecydowanie więcej. Niech Kwidzyn będzie dumą nie tylko nas mieszkańców, ale też wzorem dla innych miast w Polsce. Jako bezpartyjny burmistrz gwarantuję, że moim priorytetem będzie rozwój Kwidzyna zawsze oparty na bezstronnych i sprawiedliwych decyzjach. Chcę, aby nasz samorząd był wzorem otwartości i skuteczności, słuchającym głosu każdego mieszkańca. Państwa opinie i potrzeby są dla mnie najważniejsze, a dialog społeczny będzie fundamentem moich działań. Gratuluję państwu radnym uzyskanych mandatów, to dowód ogromnego zaufania lokalnej społeczności. Zapraszam wszystkich państwa radnych do współpracy, wasze sugestie i uwagi będą traktowane przeze mnie niezwykle poważnie. Będę dążył do partnerskiego porozumienia opartego na ponadpartyjnym modelu władzy, dzięki któremu uda nam się w sposób optymalny rozwijać nasze miasto i dbać o potrzeby mieszkańców.

Słowa uznania oraz deklarację współpracy skierował również do ustępującego po 26 latach z urzędu burmistrza Andrzeja Krzysztofiaka.

- Wierzę, że w tym procesie istotną rolę odegra dotychczasowy burmistrz miasta, który został wybrany na zaszczytną funkcję przewodniczącego Rady Miejskiej w Kwidzynie i nie można zapominać o dokonaniach pana Andrzeja Krzysztofiaka na przestrzeni wielu lat. Ale przed nami są nowe wyzwania, które wymagają wejścia na zupełnie inny poziom i odłożenie wszelkich waśni i animozji, tego wymaga potrzeba chwili wzmocniona rozstrzygnięciem demokratycznych wyborów. Na zakończenie chciałbym podkreślić, że mój gabinet będzie otwarty dla każdego z was. Jeszcze raz zapraszam do współpracy, do dialogu, do wspólnego działania. Razem tworzymy Kwidzyn, miasto wielkich możliwości, miasto naszych wspólnych marzeń – podsumował burmistrz Sebastian Kasztelan.

Głos zabrał również Andrzej Krzysztofiak, który w swoim wystąpieniu zadeklarował pomoc, ale również zapowiedział sprzeciw, jeśli działania nowego burmistrza nie będą szły we właściwym kierunku. Zaapelował także o zakończenie waśni i fali hejtu, która trwa od kampanii wyborczej.

- Deklaruję panu daleko idącą pomoc wszędzie tam, gdzie będą realizowane programy służące mieszkańcom Kwidzyna, bez względu, czy będą pańskimi pomysłami, czy też naszymi, wszędzie tam, gdzie dobro mieszkańców i dynamiczny rozwój miasta będzie zachowany, wszędzie tam, gdzie przygotowany przez pana budżet będzie mógł być realizowany i w efekcie wszędzie tam, gdzie nasze wspólne działania - i pańskie i rady, będą ukierunkowane na dobro mieszkańców. Ale wszędzie tam, gdzie będziecie państwo chcieli przeprowadzić działania populistyczne, te które nie zapewniają możliwości realizacji budżetu miasta jako kluczowej uchwały, wszędzie tam, gdzie uznamy, iż ten program realizowany przez pana, czy proponowany radzie do realizacji, będzie zagrażał bezpieczeństwu budżetu, wszędzie tam będziemy się temu sprzeciwiali. Ale sądzę, że tak nie musi być i ta druga część tej deklaracji mam nadzieję, że nigdy się nie ziści. Znając to miasto, tak jak pan powiedział, widzi pan te rzeczywiste potrzeby, a nie te wyimaginowane. Dla mnie takim barometrem tego, że ta deklaracja z pańskiej strony się ziści będzie apel pana do pańskich wyborców, że kampania wyborcza się już skończyła. Ta przepełniona nienawiścią i hejtem kampania trwa nadal, choć myśmy tę rywalizację między sobą już skończyli jakiś czas temu i proszę, to jest mój apel do wszystkich państwa, skończmy te waśnie, tę falę hejtu, przejdźmy do demokratycznego sprawowania władzy, a demokratyczne sprawowanie władzy - niestety nie ma lepszego ustroju niż demokracja - to większość - mówił Andrzej Krzysztofiak.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!

od 12 lat
Wideo

Nowy pistolet MPS z Fabryki Broni "Łucznik"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kwidzyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto