MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Andrzej Krzysztofiak przewodniczącym Rady Miejskiej w Kwidzynie. 19 na 20 radnych zagłosowało za jego kandydaturą

Karolina Staniszewska
Karolina Staniszewska
Były burmistrz objął funkcję przewodniczącego rady miejskiej.
Były burmistrz objął funkcję przewodniczącego rady miejskiej. Karolina Staniszewska
Inauguracyjna sesja Rady Miasta, to nie tylko składanie uroczystych ślubowań, ale także wybór nowego przewodniczącego i jego zastępców. W Kwidzynie na tę funkcję radni wybrali byłego burmistrza Andrzeja Krzysztofiaka, który w tajnym głosowaniu uzyskał 19 głosów poparcia.

Pierwsza sesja nowej Rady Miejskiej w Kwidzynie

W poniedziałek, 6 maja, odbyła się inauguracyjna sesja Rady Miejskiej w Kwidzynie, podczas której uroczyste ślubowanie złożyło 20 radnych. Do czasu wyboru nowego przewodniczącego rady, obrady prowadził Franciszek Galicki, najstarszy radny. W tajnym głosowaniu, liczbą 19 głosów popierających, na funkcję przewodniczącego rady wybrano byłego burmistrza Andrzeja Krzysztofiaka.

- Dziękuję państwu za wybór i zaufanie. Przyrzekam państwu, że będę postępował zgodnie z własnym sumieniem i zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Będę strzegł budżetu i wspólnie z państwem, mam nadzieję, realizował to o czym mówiliśmy składając ślubowanie - będę działał dla dobra mieszkańców naszego miasta, bo to dobro jest naszą naczelną zasadą - mówił Andrzej Krzysztofiak.

W kolejnej części sesji rady miejskiej również w tajnym głosowaniu wybrano trzech wiceprzewodniczących rady. Na tę funkcję powołano Agnieszkę Perehudę, Józefa Pomykacza oraz Mariusza Wesołowskiego. Następnie uroczyste ślubowanie złożył nowy burmistrz Kwidzyna Sebastian Kasztelan. Na koniec głos zabrał jeden z zaproszonych gości, senator Leszek Czarnobaj.

- Dziękuję Ci Andrzeju za te pomyślne lata sprawowania funkcji burmistrza. Kiedy patrzy się na całość, a nie na drobiazgi, to można powiedzieć, że od 1990 roku miasto Kwidzyn jest miastem sukcesu. Bezsprzecznie, gdy spojrzy się w statystyki globalne w długiej perspektywie, nie na jeden okres, to nie ma dziedziny, w której można by powiedzieć, że okoliczne miasta, czy inne podobne miasta są zdecydowanie wyżej notowane niż Kwidzyn. I gratulując wszystkim radnym objęcia funkcji, ale przede wszystkim na pana ręce, panie burmistrzu, chciałbym złożyć najserdeczniejsze życzenia, dlatego że Kwidzyn musi kojarzyć się z marką i wierzę w to, że przy realizacji pana programu, programu pańskiego ugrupowania i przy wsparciu radnych, ten cel zostanie osiągnięty - mówił senator Leszek Czarnobaj.

Senator zadeklarował również swoją pomoc zarówno radzie, jak i nowemu burmistrzowi. Odniósł się również do inwestycji oraz pozyskiwania środków unijnych.

- Te marzenia, które państwo prezentowaliście w kampanii wyborczej, one muszą zostać zrealizowane dla dobra mieszkańców i wtedy wszyscy powiemy sobie - tak, jesteśmy miastem, któremu wszyscy zazdroszczą. To jest okres bardzo ważny i deklaruję współpracę panie burmistrzu, ponieważ jest to okres pozyskania pieniędzy unijnych. [...] Tutaj jest krótki czas działania na pozyskanie tych pieniędzy dotyczących inwestycji, a tych inwestycji w mieście jest dużo do zrealizowania. Bez inwestycji nie ma rozwoju miasta. Inwestycje, a również inwestycje w edukację, to są dwa filary, które zawsze były mi bardzo bliskie - dobra edukacja i wysoki poziom inwestowania. [...] Niech Kwidzyn zawsze będzie miastem sukcesu - podsumował Leszek Czarnobaj.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!

od 12 lat
Wideo

Nowy pistolet MPS z Fabryki Broni "Łucznik"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kwidzyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto