MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Krzysztof Niziałek oficjalnie objął urząd burmistrza Prabut. Uroczyste ślubowanie złożył podczas inauguracyjnej sesji rady miejskiej

Karolina Staniszewska
Karolina Staniszewska
Uroczyste ślubowanie prabuckich radnych i nowego burmistrza miasta i gminy Prabuty.
Uroczyste ślubowanie prabuckich radnych i nowego burmistrza miasta i gminy Prabuty. Karolina Staniszewska
Krzysztof Niziałek, który zwyciężył w drugiej turze wyborów samorządowych, oficjalnie objął urząd burmistrza miasta i gminy Prabuty. Uroczyste ślubowanie złożył podczas inauguracyjnej sesji rady miejskiej, która odbyła się w poniedziałek, 6 maja, w Prabuckim Centrum Kultury i Sportu.

Prabuty mają nowego burmistrza

Za nami inauguracyjna sesja Rady Miejskiej w Prabutach, podczas której 15 radnych złożyło uroczyste ślubowanie. W wyborach samorządowych głosami mieszkańców do rady dostali się: Stanisław Anders, Marek Beksa, Tomasz Chodowiec, Marcin Domagalski, Grzegorz Gintowt, Marcin Kłosiński, Zbigniew Kondel, Karol Koper, Edyta Kossak-Czarnecka, Paulina Kowalska, Adam Kuncicki, Anna Latopolska, Jacek Mikołajków, Tomasz Nadolski oraz Paweł Panikowski.

Do czasu wybrania nowego przewodniczącego rady, obrady prowadził najstarszy radny, Stanisław Anders. Po wyłonieniu spośród radnych trzyosobowej komisji skrutacyjnej, przystąpiono do organizacji tajnego głosowania na przewodniczącego rady. Radni zgłosili jednego kandydata, Marcina Domagalskiego, który był przewodniczącym w poprzedniej kadencji. I tym razem radni powierzyli mu tę funkcję, w wyniku głosowania otrzymał 14 głosów poparcia. Zastępcą przewodniczącego rady radni wybrali Pawła Panikowskiego.

- Dziękuję państwu za okazane zaufanie, jest dla mnie zaszczytem pełnienie funkcji przewodniczącego Rady Miejskiej w Prabutach. Obiecuję państwu, że dołożę wszelkich starań, aby obrady rady były klarowne, jasne dla wszystkich i służyły wszystkim mieszkańcom, a funkcję przewodniczącego rady pragnę powierzyć Opatrzności Bożej - mówił Marcin Domagalski.

Następnie ślubowanie złożył nowy burmistrz, a przewodniczący rady miejskiej wręczył mu symboliczny klucz do miasta, który wykonał lokalny rzeźbiarz Piotr Jakubowski.

- Szanowni państwo, drodzy mieszkańcy, jest to dla mnie wyjątkowy i zaszczytny dzień. Dziękuję wszystkim państwu za udział w pierwszej i drugiej turze wyborów. Raz jeszcze serdecznie dziękuję państwu za zaufanie i poparcie, jakim mnie obdarzyliście w wyborach samorządowych. Podejmę wszelkie starania, aby to zaufanie wykorzystać w możliwie najlepszy sposób dla rozwoju naszej gminy i jej mieszkańców. Dziękuję mojej rodzinie i bliskim, a szczególnie mojej małżonce za cierpliwość i wyrozumiałość w okresie kampanii wyborczej. Dziękuję całemu zespołowi Prabuty Mają Moc za pracę i trud ostatnich tygodni. Dziękuję również panu burmistrzowi Markowi Szulcowi za ostatnie lata współpracy. Gratuluję moim koleżankom i kolegom zdobytych mandatów radnych Rady Miejskiej w Prabutach. Szanowni państwo, tak jak zapowiadałem, zamierzam prowadzić politykę otwartych drzwi, która będzie opierała się na wzajemnym szacunku i dialogu z mieszkańcami. Lepszej przyszłości naszej gminy nie da się zbudować w pojedynkę, dlatego już dziś zapraszam wszystkich radnych oraz naszych mieszkańców do wspólnej pracy na rzecz rozwoju miasta i gminy Prabuty, bo to jest cel, który łączy nas wszystkich - powiedział w przemówieniu burmistrz Prabut, Krzysztof Niziałek.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!

od 12 lat
Wideo

Nowy pistolet MPS z Fabryki Broni "Łucznik"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kwidzyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto