Powiat kwidzyński. Fatalne wznowienie rozgrywek dla Wisły Korzeniewo i Spójni Sadlinki. Nasi reprezentanci w V lidze bez zdobyczy bramkowej

Piłkarze Spójni Sadlinki przegrali na własnym terenie z Kolejarzem Chojnie, grając końcowe minuty z przewagą jednego zawodnika Mirosław Wiśniewski
To nie był udany weekend dla drużyn piłkarskich z powiatu kwidzyńskiego. Zarówno Wisła Korzeniewo, jak i Spójnia Sadlinki przegrały swoje spotkania rozpoczynające rundę rewanżową V ligi. Nasi reprezentanci nie zdobyli żadnego gola, tracąc przy tym 6 bramek.

Spójnia Sadlinki rundę rewanżową rozpoczynała na własnym terenie. Niestety podopieczni trenera Sławomira Kłosa przegrali z Kolejarzem Chojnice 0:1. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Gol dla gości padł natomiast w 61 minucie, kiedy to Patryk Drewek wykorzystał rzut wolny i skutecznym strzałem umieścił piłkę w siatce gospodarzy.

Gracze z Sadlinek starali się jak najszybciej odrobić straty, jednak stwarzane okazje nie przynosiły spodziewanego wyrównania. W 84 minucie do graczy Spójni uśmiechnęło się jednak szczęście, bowiem drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwony kartonik, zobaczył Dawid Schulz z drużyny gości i musiał opuścić plac gry. W efekcie przez ostatnie minuty goście grali w osłabieniu. Niestety mimo starań nie udało się doprowadzić do wyrównania i punkty pojechały do Chojnic.

Jeszcze w gorszych nastrojach z meczu wracali natomiast gracze Wisły Korzeniewo. Podopieczni trenera Radosława Dąbrowskiego przegrali bowiem w Skarszewach aż 5:0 (1:0). Pierwszego gola wiślacy stracili jeszcze w pierwszej części gry, kiedy to w 33 minucie trafił Piotr Runowski. Druga bramka dla Wietcisi padła już po przerwie, a dokładnie w 57 minucie meczu. Na listę strzelców wpisał się wówczas Paweł Depta. Na trzecie trafienie kibice czekali do 78 minuty, kiedy to prowadzenie gospodarzy podwyższył Bartłomiej Trzoska.

Dwie minuty później gol Bartłomieja Smuczyńskiego dał Wietcisi prowadzenie 4:0 i pewne zwycięstwo w tym spotkaniu. Wynik końcowy ustalił natomiast ten od którego wszystko się zaczęło. Na 4 minuty przed końcem piątego gola dla gospodarzy trafił bowiem Piotr Runowski i przypieczętował efektowne zwycięstwo drużyny ze Skarszew.

Wyniki 18 kolejki V ligi:

Victoria Kaliska – Powiśle Dzierzgoń 0:2, Radunia II Stężyca – Pomezania Malbork 1:1, Wietcisa Skarszewy – Wisła Korzeniewo 5:0, Olimpia Sztum – Tęcza Brusy 2:2, Beniaminek 03 Starogard Gdański – Wisła Tczew 6:0, Gwiazda Karsin – Styna Godziszewo 0;1, Żuławy Nowy Dwór Gdański – Błękitni Stare Pole 3:0, Spójnia Sadlinki – Kolejarz Chojnice 0:1, Meteor Pinczyn – Orzeł Subkowy 3:0 (walkower – Orzeł wycofał się z rozgrywek).

Zestaw par 19 kolejki V ligi:

Kolejarz Chojnice - Tęcza Bursy, Meteor Pinczyn - Olimpia Sztum, Błękitni Stare Pole - Gwiazda Karsin, Styna Godziszewo - Beniaminek 03 Starogard Gdański, Wisła Tczew - Wietcisa Skarszewy, Wisła Korzeniewo - Radunia II Stężyca (niedziela, 13 marca o godz. 11.00), Powiśle Dzierzgoń - Spójnia Sadlinki (sobota, 12 marca 2022 r. o godz. 15.00), Orzeł Subkowy - Żuławy Nowy Dwór Gdański (walkower dla Żuław, rywale wycofali się z rozgrywek).