Korzeniewo z kolejnym kompletem punktów w V lidze. Wiślacy pokonali na swoim terenie drużynę Skorzewa

Wygrana nad KS Skorzewo to trzecie zwycięstwo Wisły Korzeniewo w obecnym sezonie Fot. Mirosław Wiśniewski
Piłkarze Wisły Korzeniewo pokonali KS Skorzewo w meczu 13. kolejki V ligi. Gospodarze zwyciężyli 3:1, a gole dla gospodarzy zdobywali: Michał Zalewski, Szymon Maciejewski oraz Mateusz Bełz. Honorową bramkę dla gości zdobył Kacper Krauze.

Mecz rozpoczął się dość niespodziewanie, bowiem jako pierwsi gola zdobyli zawodnicy KS Skorzewo. W 8 minucie bramkarza gospodarzy pokonał Kacper Krauze i wiślacy musieli gonić wynik. Na szczęście w 35 minucie udało się odrobić straty, dzięki bramce Michała Zalewskiego. Więcej goli w pierwszej połowie jednak nie oglądaliśmy.

Po wznowieniu gry na boisku toczyła się głównie walka w środku pola. Obie ekipy próbowały swoich szans pod bramką rywali, ale przy wykańczaniu akcji brakowało trochę szczęścia. Te uśmiechnęło się do Szymona Maciejewskiego, który w 79 minucie znalazł się w odpowiednim miejscu w polu karnym rywali i precyzyjnym uderzeniem pokonał bramkarza gości. Mateusz Turzyński próbował bronić, jednak piłka przełamała bramkarskie rękawice, wpadając do bramki, niemal razem z rozpaczliwie interweniującym bramkarzem gości. Minutę później kolejna euforia gospodarzy, bowiem trzecią bramkę dla Wisły zdobył Mateusz Bełz. Jak się okazało więcej bramek już nie oglądaliśmy, a gospodarze mogli sobie dopisać kolejny komplet punktów.
Warto podkreślić, że jest to trzecie zwycięstwo ekipy z Korzeniewa w tym sezonie. Podopieczni trenera Radosława Dąbrowskiego pokonali dotychczas jedynie Wdę Lipusz i Spójnię Sadlinki. Remisem zakończyły się natomiast starcia z Błękitnymi Stare Pole, Wietcisą Skarszewy i Olimpią Sztum.

Dodajmy, że zwycięstwo w swym spotkaniu odnieśli także piłkarze Pogoni Prabuty, którzy pokonali na własnym terenie Gwiazdę Karsin 2:1. Punkty stracili natomiast piłkarze Spójni Sadlinki, którzy tym razem ulegli u siebie Raduni II Stężyca 1:3. Największym zaskoczeniem jest jednak porażka Supry Kwidzyn, którzy przegrali wyjazdowe starcie z Wietcisą Skarszewy aż 2:5. Porażka sprawiła, że kwidzynianie wypadli z czołowej trójki rozgrywek V ligi. Liderem pozostaje Kolejarz Chojnice, który wyprzedza Stynę Godziszewo, Radunię II Stężyca i Wietcisę Skarszewy.

Wisła Korzeniewo - KS Skorzewo 3:1 (1:1)

bramki: Michał Zalewski (35’), Szymon Maciejewski (79’) i Mateusz Bełz (80’) dla Korzeniewa oraz Kacper Krauze (8’) dla Skorzewa
Wisła: Kinder - Przybylski, Zalewski, Szpakowski, Mesanio S., Mesanio T. (78’ Dąbrowski W.), Gwóźdź, Dąbrowski M., Korynt (85’ Rajkowski), Maciejewski (94’ Szlachta), Bełz (91’ Kwintera).

Wyniki 13 kolejki V ligi:

Spójnia Sadlinki – Radunia II Stężyca 1:3, Meteor Pinczyn – Wda Lipusz 3:2, Pogoń Prabuty – Gwiazda Karsin 2:1, Styna Godziszewo – Kolejarz Chojnice 2:3, Błękitni Stare Pole – Delta Miłoradz 1:2, Tęcza Brusy – Centrum Pelplin 3:2, Wietcisa Skarszewy – Supra Kwidzyn 5:2, Wisła Korzeniewo – KS Skorzewo 3:1, Olimpia Sztum – Żuławy Nowy Dwór Gdański 0:4.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani