Punktowała tylko Wisła Korzeniewo. Nieudane wznowienie rozgrywek V ligi piłki nożnej dla drużyn z powiatu kwidzyńskiego [ZDJĘCIA]

W pierwszym meczu rundy rewanżowej V ligi gracze Wisły Korzeniewo zremisowali na własnym terenie z Gwiazdą Karsin Mirosław Wiśniewski
Wznowienie rozgrywek V ligi okazało się niezbyt udane dla drużyn z powiatu kwidzyńskiego. Punkt wywalczyła jedynie Wisła Korzeniewo, która na swoim terenie zremisowała z Gwiazdą Karsin. Pozostałe mecze to niestety porażki Supry, Pogoni oraz Spójni.

Pierwsza połowa meczu Wisły Korzeniewo z wyżej notowaną Gwiazdą Karsin nie przyniosła żadnych rozstrzygnięć, choć walki na boisku nie brakowało.

Wisła Korzeniewo zremisowała z Gwiazdą Karsin w meczu rozpoczynającym rundę rewanżową V ligi piłki nożnej

Po przerwie było zresztą podobnie i choć obie ekipy starały się rozstrzygnąć to spotkanie na swoją korzyść to brakowało szczęścia pod bramką rywali. Do tego gry na pewno nie ułatwiały też porywiste podmuchy wiatru. W 78 minucie drogę do bramki znalazł jednak Rafał Prądzyński, który skutecznie wykończył niegroźnie zapowiadającą się akcję gości. Podłamani gospodarze próbowali zdopingować się do jeszcze większej aktywności na boisku. Jak się okazało przyniosło to skutek już 9 minut później. Po rzucie wolnym wykonywanym z lewej strony boiska przez Sławomira Mesanio piłka trafiła w pole karne, po czym do siatki skierował ją Mateusz Bełz. Gracze Wisły próbowali jeszcze pójść za ciosem i zdobyć zwycięską bramkę, jednak nie udało się już pokonać bramkarza Gwiazdy. Warto przy tym dodać, że goście ostatnie 4 minuty rozgrywali w osłabieniu, po tym jak drugą żółtą kartką, a w konsekwencji czerwoną, ukarany został Mateusz Kaczmarek.

Remis podopiecznych trenera Radosława Dąbrowskiego to niestety jedyny punkt wywalczone przez reprezentantów powiatu kwidzyńskiego. Pozostałe ekipy solidarnie przegrały swoje spotkania. Supra Kwidzyn na wyjeździe przegrała z Radunią II Stężyca (0:1), a Pogoń Prabuty również na terenie rywala uległa Stynie Godziszewo (0:2). Najwyższą porażkę odniosła natomiast Spójnia Sadlinki, która na własnym boisku przegrała z Tęczą Brusy aż 1:4.

Wisła Korzeniewo - Gwiazda Karsin 1:1 (0:0)

bramki: Prądzyński (78') dla Karsina oraz Gwóźdź (87') dla Korzeniewa
Wisła: Dąbrowski - Mesanio T., Szpakowski, Mesanio S., Rajkowski, Maciejewski (88' Kronkowski) (93' Dąbrowski D.), Nierodkiewicz, Gwóźdź, Dąbrowski M., Korynt, Bełz.
Gwiazda: Lepak - Lipski R., Kowalke, Froelke, Akerman, Szopiński, Lipski N., Kaczmarek, Prondzyński, Atanacković, Prądziński.

Wyniki 18 kolejki V ligi gr. Gdańsk II:

Radunia II Stężyca - Supra Kwidzyn 1:0, KS Skorzewo - Centrum Pelplin 0:2, Żuławy Nowy Dwór Gdański - Delta Miłoradz 1:2, Olimpia Sztum - Kolejarz Chojnice 0:3, Wisła Korzeniewo - Gwiazda Karsin 1:1, Wietcisa Skarszewy - Wda Lipusz 4:0, Spójnia Sadlinki - Tęcza Brusy 1:4, Błękitni Stare Pole - Meteor Pinczyn 0:2, Styna Godziszewo - Pogoń Prabuty 2:0.