Kolejne zwycięstwo Supry Kwidzyn. Kwidzyńska drużyna pokonała 3:1 Chojniczankę II Chojnice [ZDJĘCIA]

OPRAC.:
Karolina Staniszewska
Kolejne zwycięstwo Supry Kwidzyn.
Kolejne zwycięstwo Supry Kwidzyn. Supra Kwidzyn
W niedzielę, 20 sierpnia, Supra Kwidzyn zmierzyła się z niepokonaną po trzech pierwszych kolejkach Chojniczanką II Chojnice.

Supra zwycięska w Chojnicach

Niedziela, poranna godzina, żar lejący się z nieba i 120 kilometrowa podróż. Wszystko to wskazywało na ciężki mecz dla drużyny z Kwidzyna. Tak też było. Zawodnicy drugiej drużyny drugoligowej Chojniczanki od pierwszych minut pokazywali jaki mają plan na to spotkanie. Zdominowali drużynę Supry, nie pozwalając jej dojść do głosu. Sytuacja na chwilę zmieniła się w 13 minucie, kiedy kwidzynianie wywalczyli rzut wolny blisko bramki rywala. Kolejny mecz z rzędu okazję tę zamienił na bramkę Mateusz Pietrzyk. Ponownie strzałem nad murem nie dał szans bramkarzowi na skuteczną obronę. Sytuacja na boisku wróciła do stanu sprzed bramki i to gospodarze prowadzili grę.

Ich starania znalazły efekt w 57 minucie. Piłkę w środku pola stracił jeden z pomocników Supry, co wykorzystali zawodnicy z Chojnic. Szybkie podanie w obręb pola karnego na gola zamienił Marcin Trojanowski. Obraz gry w drugiej połowie był już nieco inny niż w pierwszej. Zawodnicy Supry dochodzili do większej ilości sytuacji, utrzymując się też częściej przy piłce. Jedną z okazji wykorzystał Dariusz Staniaszek w 68 minucie. Wypuszczony podaniem na wolne pole przez Mateusza Górkę, wbiegł w pole karne i wykończył sytuację silnym starzałem pod poprzeczkę, w róg bramki, który asekurował bramkarz Chojniczanki.

W 89 minucie wynik spotkania ustalił asystent przy drugiej bramce - Mateusz Górka. Pojedynek w powietrzu, w środkowej części boiska wygrał Mateusz Pietrzyk, wypuszczając swoim zagraniem swojego imiennika na sytuację sam na sam z bramkarzem. Obrońcy z Chojnic, choć zdołali dogonić skrzydłowego Supry, nie dali rady powstrzymać go przed strzałem, który przypieczętował zwycięstwo kwidzynian 1:3.

Bramki: Mateusz Pietrzyk (22’), Marcin Trojanowski (57’), Dariusz Staniaszek (68’), Mateusz Górka (89’)

W miniony weekend rozgrywki rozpoczęła również druga drużyna Supry w pomorskiej klasie B. W pierwszym meczu Supra II Kwidzyn wygrała na wyjeździe 3:0 z Tęczą Szropy po bramkach Wojciecha Kondzielli, Jana Barganowskiego i Pawła Wojtasia.

Po 4 kolejkach pierwszy zespół Supry zajmuje trzecią pozycję z 10 punktami. Czy drużyna utrzyma dobrą passę w IV lidze, przekonamy się 26 sierpnia o godzinie 17:00 na stadionie miejskim KCSiR w Kwidzynie. Rywalem będzie zespół Anioły Garczegorze, który do tej pory uzbierał 7 punktów.