Halowe Mistrzostwa Kwidzyna w minigolfa. Znów triumfowali zawodnicy przyjezdni [ZDJĘCIA]

Rafał Cybulski/KCSiR
W minioną sobotę rozegrano XIV Halowe Mistrzostwa Kwidzyna w minigolfa. Po raz kolejny pierwszoplanowe role w turnieju odegrali zawodnicy przyjezdni. Triumfował gdańszczanin Maciej Mikołowski, przed sopocianinem Mateuszem Milochem. Honor Kwidzyna uratował Łukasz Bieliński, który stanął na najniższym stopniu podium. Drużynowo, tak jak przed rokiem, zwyciężył gdańsko-sopocki tercet 3 M.

Czterorundowy turniej indywidualny okazał się nie lada wyzwaniem dla zawodników, bo koncentrację i formę trzeba było utrzymać przez niemal 6 godzin, gdyż tyle trwały zawody. Dlatego w ostatecznym rozrachunku w walce o zwycięstwo liczyli się nie ci, którzy osiągali rekordowe wyniki w pojedynczych przejściach, ale ci, którzy uniknęli wpadek i grali równo w każdej rundzie.

Maciej Mikołowski, który zwyciężył w dwóch najgorszych rundach notował wyniki po 41 pkt., które dla wielu innych były poza zasięgiem. Ubiegłoroczny triumfator, Mateusz Miloch, zaczął od przeciętnego 44, ale potem w każdej rundzie notował wyniki poniżej 40 pkt., a do tego z każdą się poprawiał, co tym razem dało mu wicemistrzostwo. Najniższy stopień podium obsadził najlepszy z kwidzynian Łukasz Bieliński, który notował wyniki między 37 a 41 pkt. Za nim uplasowali się Dawid Rębisz (Kwidzyn) i Bogdan Miloch (Sopot), którzy w najlepszych rundach mieli rekordowe 33 pkt., ale we wszystkich innych powyżej 40 pkt.

Dodajmy, że z dwójki startujący pań lepsza okazała się Agnieszka Szymańska (Kołobrzeg), zaś w turnieju Masters zwyciężył Roman Andruszkiewicz z Białogóry, który wyprzedził kwidzynian Marka Folgę i Zbigniewa Jeża. Więcej o mistrzostwach przeczytacie w piątkowym (2 lutego) "Kurierze Powiatu Kwidzyńskiego"