Za nami pierwszy Memoriał Prabuckich Szachistów. Zawodnicy zmierzyli się w Prabuckim Centrum Kultury i Sportu [ZDJĘCIA]

Karolina Staniszewska
W PCKiS odbył się pierwszy Memoriał Prabuckich Szachistów.
W PCKiS odbył się pierwszy Memoriał Prabuckich Szachistów. Karolina Staniszewska
Za nami pierwszy Memoriał Prabuckich Szachistów, który odbył się w PCKiS. Podczas turnieju zmierzyło się 42 zawodników, w tym 22 z rankingiem FIDE. W kategorii Open zwyciężył Jerzy Kot, a tuż za nim na podium znalazł się Marek Kotański. Natomiast na trzeciej pozycji uplasował się Olaf Sołoducha. Zobaczcie fotorelację ze zmagań szachistów.

Memoriał Prabuckich Szachistów

W sobotę, 10 grudnia, odbył się pierwszy Memoriał Prabuckich Szachistów. Partie w systemie szwajcarskim rozegrało 42 zawodników. Turniej organizowany przez MKS Pogoń Prabuty odbył się w Prabuckim Centrum Kultury i Sportu, a sędzią głównym był Roman Sobczyński.

Po 9 rozegranych rundach, w kategorii Open zwyciężył Jerzy Kot (UKS WDA Lipusz), który zdobył 7 punktów. Tuż za nim na podium znalazł się Marek Kotański (MKS Pogoń Prabuty), który również zwycięsko rozegrał 7 partii. Natomiast na trzecim miejscu uplasował się Olaf Sołoducha (MKS Pogoń Prabuty).

Warto dodać, że turniej upamiętniał prabuckich szachistów: Leona Jaworskiego, Rafała Gunajewa, Jerzego Markowskiego oraz Andrzeja Koniecznego.

Klasyfikacja do lat 8 - wyniki

• I miejsce - Kevin Gral (MTS Kwidzyn)

• II miejsce - Oliwier Obuchowski (MTS Kwidzyn)

• III miejsce - Danyil Hrystenko (MTS Kwidzyn)

Klasyfikacja do lat 10 - wyniki

• I miejsce - Filip Mikołajków (MKS Pogoń Prabuty)

• II miejsce - Jakub Kaza (MKS Pogoń Prabuty)

Klasyfikacja do lat 14 - wyniki

• I miejsce - Oskar Śniadecki (MTS Kwidzyn)

• II miejsce - Jan Kuciński (MTS Kwidzyn)

• III miejsce - Maksymilian Krasiński (MTS Kwidzyn)

Klasyfikacja do lat 18 - wyniki

• I miejsce - Cezary Kamiński (MTS Kwidzyn)

• II miejsce - Maciej Kościelski

Klasyfikacja kobiet - wyniki

• I miejsce - Karmelita Magiera (MCKiE Malbork)

• II miejsce - Dobrochna Weber (KSz Gambit Świecie)

Tabelę wyników i informacje o turnieju znajdziecie TUTAJ

Nagrody uczestnikom turnieju wręczali burmistrz Miasta i Gminy Prabuty Marek Szulc oraz prezes MKS Pogoń Prabuty Ireneusz Ćwiek.

Turniej szachowy "Pamięci Kresowian" odbył się w Prabutach.

Paweł Kukuła najlepszy podczas turnieju szachowego "Pamięci ...