Indywidualne mistrzostwa Kwidzyna gry w kapsle zgromadziły 24 zawodników z Kwidzyna i Olsztyna. Triumfował kwidzynianin Rafał Cybulski

Startujący w mistrzostwach Kwidzyna gry w kapsle rywalizują na specjalnym 100-metrowym torze z licznymi przeszkodami Fot. Mirosław Wiśniewski
Rafał Cybulski został nowym indywidualnym mistrzem Kwidzyna gry w kapsle. Kwidzynianin tym samym pokonał silną reprezentację z Olsztyna, która ostatecznie uplasowała się na kolejnych stopniach podium. Zwycięzca wcześniejszej edycji tych zawodów czyli Piotr Tarczyński był drugi, a trzecia lokata przypadła Jackowi Kruszewskiemu.

Tegoroczne Indywidualne Mistrzostwa Kwidzyna gry w kapsle „Kwidzyn Kapsel Tour” tradycyjnie odbyły się w hali przy ul. 11 Listopada. Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią w XIII edycji turnieju wzięły udział 24 osoby, które rywalizowały w kategorii dziewcząt i chłopców (do lat 15) oraz w kategorii open (powyżej 15 lat). Warto przy tym dodać, że zmagania w kategorii open rozgrywane były na 10 etapowej trasie wyścigu (cała 100-metrowa trasa), natomiast rywalizacja w kategorii dziewcząt i chłopców odbywała się tylko na 3 etapach.

Ostatecznie rywalizację w turnieju indywidualnym open wygrał Rafał Cybulski z Kwidzyna, który ukończył zawody z rewelacyjnym wynikiem 86 punktów. Tuż za nim uplasowali się z kolei dwaj faworyzowani olsztynianie. Piotr Tarczyński, zwycięzca XII edycji kwidzyńskiego turnieju, był drugi z wynikiem 94 punktów, a trzecie miejsce zajął Jacek Kruszewski z wynikiem 117 punktów. Pechowo zawody zakończył natomiast wieloletni laureat kapslowej rywalizacji Michał Samp. Kwidzynianin sklasyfikowany został ostatecznie na IV miejscu z dorobkiem 128 punktów (w XII mistrzostwach był trzeci z wynikiem 127 pkt). Dodajmy również, że w klasyfikacji dziewcząt do lat 15 wygrała Pola Cybulska, a więc córka triumfatora kategorii open. Wśród chłopców do lat 15 zwyciężył natomiast Franciszek Woźniak.