Kwidzynianie rywalizowali w Festiwalu Biegów Świętych Mikołajów. Zmagania ukończyło prawie 1800 startujących

Toruńska rywalizacja w tym roku przyciągnęła prawie 1800 sympatyków biegania
Pięcioro kwidzyńskich biegaczy wzięło udział w tegorocznym Festiwalu Biegów Świętych Mikołajów w Toruniu. Najtrudniejszą trasę XX Półmaratonu Świętych Mikołajów pokonał m.in. Janusz Skosolas, Komendant Powiatowy Policji w Kwidzynie.

W tegorocznym toruńskim festiwalu wzięło udział prawie 1800 uczestników. Biegacze rywalizowali na trasie 5 km oraz 10 km, natomiast rywalizacja Nordic Walking miała miejsce na trasie 5 km. Główna rywalizacja odbywała się jednak w jubileuszowej trasie XX Półmaratonu Świętych Mikołajów, czyli trasie 21 km i 97 m.

Kwidzynianie wystartowali w tegorocznym Festiwalu Biegów Świętych Mikołajów w Toruniu

Jedynym reprezentantem Kwidzyna w tej rywalizacji był Janusz Skosolas, a więc Komendant Powiatowy Policji w Kwidzynie. W klasyfikacji ogólnej sklasyfikowany został na 89. miejscu, z czasem 01:39:16. Uzyskany wynik pozwolił mu również zająć VIII miejsce w kategorii K50. Dodajmy tylko, że klasyfikację męską wygrał 34-letni Maciej Tomaszewski, który pokonał trasę w 01:15:54.
W biegu na 10 km również mieliśmy jednego reprezentanta naszego miasta. To Dariusz Świder, nauczyciel SP w Nebrowie Wielkim oraz trener i zawodnik tenisa stołowego, który wystąpił w zawodach biegowych w barwach kwidzyńskiego Klubu Żółtego Podkoszulka Janek. Ostatecznie ukończył dystans na 186. miejscu w klasyfikacji open, z czasem 00:54:58, a w klasyfikacji K45 kwidzynianin zajął 24 miejsce.

Na najkrótszym dystansie biegowym 5 km wystartowali natomiast Katarzyna Szostek i Tomasz Szostek z Kwidzyn Biega.

-Toruń przywitał nas deszczem. Pomimo dodatniej temperatury nie było zbyt przyjemnie, tym bardziej, że na chodnikach zalegały pozostałości po śniegu, więc trzeba było uważać na ewentualny poślizg. Trasa płaska, więc aż się prosiło o szybszy bieg, ale niestety...zbyt wąsko jak na ilość osób startujących, a było nas ok. 1800 mikołajów. Biegliśmy dosłownie gdzie się dało, po ulicy, po chodniku, a chcąc kogokolwiek wyprzedzić musiałam lecieć po pasie zieleni oddzielającym chodnik od ulicy. Nie wiem ile krzaków róż przeze mnie ucierpiało, ale cóż.. Niedogodnością było również to, że nawrotka dla biegnących na 5 km (czyli dla nas, dla odmiany krótszy dystans) również odbywała się na tym właśnie wąskim chodniku. Ale dość narzekania. Po raz drugi biegłam w Toruniu, po raz drugi wróciłam usatysfakcjonowana z wyniku 00:27:32 co dało II miejsce w kategorii K:40 . Tomasz był dwie sekundy szybszy ode mnie, pomimo że dotrzymywał mi towarzystwa, ale...mam lekki niedosyt, tak więc zapewne jeszcze się zmierzę z tym dystansem – relacjonuje swój start Katarzyna Szostek.

Dodajmy, że kwidzynianka sklasyfikowana została na 90. miejscu w rywalizacji open oraz była druga w kategorii K40. Tomasz Szostak z czasem 00:27:30 zajął natomiast 87. miejsce w klasyfikacji open oraz był szósty w kategorii K45.
Na koniec warto dodać,że wszyscy uczestnicy toruńskich zawodów otrzymali na starcie czapki św. Mikołajów, a na mecie pamiątkowe medale w kształcie dzwonków.