Nasza Loteria

Kwidzyn. Finał powiatowy Igrzysk Młodzieży szkolnej w koszykówce 3x3 – triumfowali kwidzynianie ze SPOMS i SP 6

OPRAC.:
Finałowy turniej z udziałem czterech najlepszych zespołów w kategoriach dziewcząt i chłopców rozegrano w hali sportowej przy ul. Mickiewicza Fot. materiały nadesłane
Zespół SPOMS Kwidzyn awansował do półfinału wojewódzkiego Igrzysk Młodzieży Szkolnej w koszykówce 3x3 dziewcząt. W kategorii chłopców prawo gry w półfinale wywalczyli sobie natomiast zawodnicy SP 6 Kwidzyn.

W powiatowych finałach Igrzysk Młodzieży Szkolnej w koszykówce 3x3 dziewcząt i chłopców spotkały się po cztery zespoły. Ekipy rywalizowały ze sobą systemem każdy z każdym, a zmagania odbywały się w hali sportowej przy u. Mickiewicza.

SP6 Kwidzyn oraz SPOMS Kwidzyn triumfują w finale powiatu Igrzysk Młodzieży Szkolnej w koszykówce 3x3

W kategorii dziewcząt zdecydowanym zwycięzcą rozgrywek okazał się drużyna Szkoły Podstawowej z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego (SPOMS) w Kwidzynie, która z kompletem trzech zwycięstw awansowała do kolejnej fazy rozgrywek. W kwidzyńskim turnieju uczennice SPOMS najpierw ograły SP Gardeję wygrywając aż 10:1, po czym wysoko pokonały również SP 2 Prabuty - 15:2, aby zakończyć zmagania triumfem nad SP 4 Kwidzyn - 10:4.
Drugie miejsce w finale powiatu kwidzyńskiego zajęła natomiast ekipa z SP Gardeja. Co prawda gardejanki wysoko uległy drużynie SPOMS Kwidzyn, ale kolejne mecze kończyły zwycięstwami nad SP 2 Prabuty - 6:1 oraz SP 4 Kwidzyn - 4:2. Na trzecim miejscu sklasyfikowano drużynę SP 4 Kwidzyn, której przy porażkach z ekipą SPOMS Kwidzyn i SP Gardeja udało się pokonać SP 2 Prabuty - 3:2. Ostatnie miejsce w finale powiatowym, z trzeba porażkami na koncie, zajęły natomiast zawodniczki SP 2 Prabuty.

W kategorii chłopców pewnie zwyciężyła natomiast drużyna SP 6 Kwidzyn, którzy z kompletem trzech wygranych również awansowała do półfinału wojewódzkiego tych rozgrywek. Uczniowie kwidzyńskiej „szóstki” okazali się niezwykle skuteczni i precyzyjny, bowiem wygrali wszystkie trzy spotkania wynikiem 15:2. W ten sposób pokonali SP Wandowo, SPOMS Kwidzyn i SP 2 Prabuty. Drugie miejsce w powiecie zajęli zawodnicy SPOMS Kwidzyn, którzy przegrali z SP 6 Kwidzyn, ale pokonali SP Wandowo - 11:3 i SP 2 Prabuty - 8:3. Na trzecim miejscu z jednym zwycięstwem na koncie (z SP Wandowo - 6:5) zawody ukończyli natomiast gracze SP 2 Prabuty. Bez wygranej udział w turnieju zakończyli natomiast uczniowie SP Wandowo, którzy ostatecznie zajęli IV miejsce w finale powiatowym.