Nagrodzono najlepszych w zmaganiach „Kwidzyn Kapsel Tour 2023”. Nowym mistrzem gry w kapsle został Jerzy Sandomierski

Mistrzem Kwidzyna gry w kapsle został Jerzy Sandomierski, który wyprzedził Rafała Sampa i Krzysztofa Traczyka KCSiR
Jerzy Sandomierski zwyciężył w turnieju głównym XIV Indywidualnych Mistrzostwach Kwidzyna gry w kapsle. Niestety rywalizacja w tegorocznym „Kwidzyn Kapsel Tour” była dość skromna, bowiem na starcie stanęło zaledwie 6 zawodników.

Indywidualne Mistrzostwa Kwidzyna gry w kapsle organizowane przez Kwidzyńskie Centrum Sportu i Rekreacji odbywały się już po raz czternasty. Rywalizacja tradycyjnie miała natomiast miejsce w hali sportowej przy ul. 11 Listopada, gdzie rozłożono specjalny 100-metrowy tor do gry.

Jerzy Sandomierski mistrzem Kwidzyna gry w kapsle - w trzech kategoriach rywalizowało 22 zawodników

W kategorii open walka odbywała się na 10 etapach (cała długość toru), a na wynik końcowy składała się ilość pstryknięć pomniejszona o bonusy punktowe uzyskiwana na przygotowanych premiach. Niestety tegoroczne zmagania wyglądały dość skromnie, bowiem do udziału w rywalizacji zgłosiło się zaledwie 6 zawodników. W porównaniu do ubiegłorocznego turnieju, w którym na starcie stanęło 19 graczy, jest to zaskakującą liczbą. Zabrakło m.in. czołowych zawodników z ubiegłorocznego turnieju, który wygrał Rafał Cybulski z Kwidzyna, a kolejne miejsca na podium zajęli olsztynianie: Piotr Tarczyński oraz Jacek Kruszewski. Co więcej połowę z uczestników stanowili debiutanci, a jedynie Krzysztof Traczyk, Jerzy Sandomierski czy Rafał Samp mieli za sobą starty we wcześniejszych edycjach „Kwidzyn Kapsel Tour".

Startujący w mistrzostwach Kwidzyna gry w kapsle rywalizują na specjalnym 100-metrowym torze z licznymi przeszkodami

Indywidualne mistrzostwa Kwidzyna gry w kapsle zgromadziły 2...

Ostatecznie tegoroczną rywalizację wygrał Jerzy Sandomierski, dla którego było czwarty start w zmaganiach „Kwidzyn Kapsel Tour”. Nowy mistrz Kwidzyna ukończył zawody z wynikiem 120 punktów. Tytuł wicemistrza trafił do Rafała Sampa, który stracił do zwycięzcy 18 punktów, natomiast trzecie miejsce zajął Krzysztof Traczyk - 143 pkt.

Nieco lepiej, pod względem frekwencji, wyglądała natomiast rywalizacja w młodszych kategoriach (do lat 15). W turnieju dziewcząt wystartowało 6 zawodniczek, z których tytuł mistrzyni trafił do Mai Flisek. Drugie miejsce w tej rywalizacji zajęła Oliwia Pobram, a trzecie Maja Jedowska. W zmaganiach chłopców uczestniczyło natomiast 10 startujących. Mistrzem w tej kategorii został Julian Napiórkowski, który wyprzedził Igora Fecowicza i Jakuba Piątkowskiego. Dodajmy przy tym, że rywalizacja juniorów odbywała się na krótszym, 3-etapowym fragmencie trasy.