Sześć goli Alana Guziewicza w meczu z Bośniakami

ZPRP.pl
Reprezentacja Polski juniorów w piłce ręcznej prowadzona przez Dariusza Tomaszewskiego ma za sobą dwa mecze turnieju „Handball is my future”. Biało-czerwoni pokonali Macedończyków i zremisowali z Bośnią i Hercegowiną. W drugim z tych spotkań 6 goli zdobył zawodnik MMTS Kwidzyn, Alan Guziewicz.

Rywalizację w bośniackim Bugojno Polacy rozpoczęli od zwycięstwa 25:22 (10:8) nad Macedonią. Spotkanie było bardzo wyrównane. Polacy w pierwszej połowie zdołali wypracować trzybramkowe prowadzenie, ale po przerwie roztrwonili przewagę i przez chwilę nawet przegrywali. Ostatni kwadrans należał już do zespołu Tomaszewskiego, który znów odskoczył na 3-4 gole i tę przewagę dowiózł do końca.

W drugim meczu turnieju Polska w Bugojno zremisowała z gospodarzem imprezy – Bośnią i Hercegowiną 27:27 (17:12). Alan Guziewicz był jedną z wyróżniających się postaci tego spotkania. Kwidzynianin zakończył mecz z dorobkiem 6 goli.

- Do 45 minuty mecz mieliśmy pod kontrolą. W ostatnim kwadransie gry popełniliśmy jednak błędy i nie wykorzystywaliśmy przewagi liczebnej. Nie ma co ukrywać, że skomplikowaliśmy sobie sytuację w grupie na własne życzenie – podsumował trener Dariusz Tomaszewski.

Na zakończenie rozgrywek grupowych biało-czerwoni, w piątek, zagrają ze Słowenią. Dodajmy, że w drugiej grupie rywalizują ekipy Austrii, Szwajcarii, Chorwacji i Kataru. W ubiegłym roku polscy juniorzy wystąpili w finale turnieju w Bugojno, w którym przegrali po walce z Chorwacją 28:31.

Polska – Macedonia 25:22 (10:8)
Polska: Foterek, Bartosik – Wołowiec 7, Bulski 1, Adamczyk 3, Chełmiński 1, Jarosiewicz 8, Mauer 1, Bondzior 2, Rybski 2, Gądek, Pawelec, Guziewicz.

Polska – Bośnia i Hercegowina 27:27 (17:12)
Polska: Bartosik, Foterek – Bulski 3, Chełmiński 3, Jarosiewicz 4, Guziewicz 6, Mauer 7, Bondzior 1, Rybski 3, Gądek, Wołowiec, Pawelec, Adamczyk, Rydz.