Pewne zwycięstwo piłkarzy ręcznych MMTS Kwidzyn w Kaliszu. Kwidzynianie zagrają w ćwierćfinale PGNiG Pucharu Polski

Zawodnicy MMTS Kwidzyn po raz drugi w tym sezonie wygrali w Kaliszu - przypomnijmy jednak,  że w lidze kwidzynianie pokonali Energę MKS dopiero po serii rzutów karnych
Zawodnicy MMTS Kwidzyn po raz drugi w tym sezonie wygrali w Kaliszu - przypomnijmy jednak, że w lidze kwidzynianie pokonali Energę MKS dopiero po serii rzutów karnych materiały prasowe Energi MKS Kalisz
Szczypiorniści MMTS Kwidzyn zagrają w ćwierćfinale PGNiG Pucharu Polski. Podopieczni trenera Bartłomieja Jaszki wywalczyli awans wygrywając wyjazdowe starcie z Energą MKS Kalisz 25:22.

Początek meczu był dość wyrównany, choć na pierwsze trafienie w tym spotkaniu musieliśmy czekać aż do 5 minuty. Od wyniku 3:3 coraz większą przewagę na parkiecie zyskiwali natomiast kwidzynianie, którzy w kolejnych minutach zdobyli 5 bramek przy zaledwie dwóch trafieniach Energi MKS. W efekcie po kwadransie gry MMTS prowadził w Kaliszu 8:4. Co więcej, mimo starań obu zespołów, czterobramkowa przewaga gości utrzymała się do końca pierwszej połowy – 14:10.

MMTS Kwidzyn wygrywa z Energą MKS Kalisz - kwidzynianie zagrają w 1/4 finału PGNiG Pucharu Polski

Po zmianie stron przez długi czas utrzymywała się różnica wypracowana przed przerwą. Po stronie MMTS warto także odnotować świetną serię Patryka Grzenkowicza, który zdobył 4 kolejne bramki dla czerwono-czarnych. Wynik nadal oscylował jednak wokół czterobramkowej przewagi MMTS. Sytuacja zmieniła się dopiero w 47 minucie, kiedy to po kolejnych trafieniach Konrada Pilitowskiego (karny), Josipa Bezera i Krzysztofa Szczeciny (rzut przez całe boisko) gospodarze zmniejszyli istniejącą różnicę do 2 bramek - 20:22.
Na tym zakończył się jednak marsz podopiecznych trenera Pawła Nocha. Co więcej przez kolejne 5 minut żadna z drużyn nie potrafiła skutecznie zakończyć ataku na bramkę rywali. Chwilową stagnację przerwał dopiero gol Filipa Wawrzyniaka, a kwidzynianie nie wypuścili już z rąk przewagi w tym spotkaniu.

W 60 minucie czerwono-czarni prowadzili w Kaliszu 25:21, jednak w ostatnich sekundach przewagę kwidzynian zmniejszył gol byłego zawodnika MMTS Jędrzeja Zieniewicza. Pewne zwycięstwo nad Energą MKS sprawiło jednak, że w ćwierćfinale PGNiG Pucharu Polski wystąpi zespół z Kwidzyna.

Jak informuje Związek Piłki Ręcznej w Polsce mecze ¼ finału rozegrane zostaną 15 marca 2023 r. Wielki finach tegorocznego PGNiG Pucharu Polski odbędzie się natomiast w pierwszy weekend czerwca 2023 r.

Energa MKS Kalisz - MMTS Kwidzyn 22:25 (10:14)

Energa MKS: Hrdlicka, Szczecina 1 - Krępa 7, Zieniewicz 2, Grizelji 1, Kus, Drej 1, Góralski 4, Wróbel 2, Pilitowski K. 2, Pilitowski M., Kużdeba, Bekisz, Adamczyk, Karpiński, Bezer 2.
MMTS: Zakreta, Dudek - Kornecki 2, Grzenkowicz 4, Orzechowski 1, Peret, Kutyła 5, Majewski 2, Wawrzyniak 1, Nastaj 2, Szyszko 5, Jarosz, Landzwojczak 2, Jankowski 1.

Wyniki 1/8 finału PGNiG Pucharu Polski:

Chrobry Głogów - Sandra SPA Pogoń Szczecin 36:32 (20:14), Górnik Zabrze - Azoty Puławy 26:30 (12:14), Energa MKS Kalisz - MMTS Kwidzyn 22:25 (10:14), Gwardia Opole - Grupa Azoty Unia Tarnów (mecz odbędzie się 10 marca).