Pływanie Kwidzyn. Pracowita Daria z medalem, Martina tuż za podium

Trener MTS Artur Szachmytowski i jego siedmioro podopiecznych z rocznika 1999
Trener MTS Artur Szachmytowski i jego siedmioro podopiecznych z rocznika 1999 Archiwum klubu
W dwa ostatnie weekendy o medale mistrzostw Polski w pływaniu rywalizowały dzieci z roczników 1999 i 2000. W obu kategoriach wiekowych na starcie stanęli zawodnicy i zawodniczki MTS Kwidzyn. Najlepiej spisała się Daria Karaszkiewicz, która w gronie 14-latek wywalczyła brązowy medal na 200 m stylem grzbietowym.

W ostatni weekend czerwca na pływalni w Gorzowie Wielkopolskim o medale rywalizowali pływacy z rocznika 2000.
Na starcie stanęło 300 zawodników z 35 klubów, z całej Polski, w tym czworo kwidzynian. Najlepiej z tej czwórki zaprezentowali się Michał Czop, który zajął 6 miejsce na 100 m stylem motylkowym oraz Filip Czop – 7 na 200 m klasycznym. W zawodach startowały też Patrycja Nowicka oraz Wiktoria Szerszeń, którym nie udało się awansować do wyścigów finałowych, ale znacznie poprawiły swoje rekordy życiowe.

- Michał i Filip, nasze bliźniaki, pokazali że za jakiś czas, jeśli tylko będą solidnie trenować, mogą zamieszać w krajowej czołówce - ocenia trener Artur Szachmytowski.

W miniony weekend a tej samej pływalni przez trzy dni rywalizowali 14-latkowie. Na starcie stanęło 480 zawodników ze 120 klubów z całej Polski, a wśród nich 7 zawodników MTS Kwidzyn. Najlepiej z tego grona spisały się Daria Karaszkiewicz, która zdobyła brązowy medal na 200 metrów stylem grzbietowym oraz Martina Kędziora – czwarta na 100 klasycznym. Ponadto Martina była jeszcze 6 na 50 klasycznym i 9 na 200 klasycznym, a Daria była 8 na 200 zmiennym i 10 na 100 grzbietowym.

Ponadto nasza sztafeta w składzie Karaszkiewicz, Kędziora, Julia Łaszcz i Ola Michalewska zajęły 8 miejsce w sztafecie 4x100 zmiennym. Nasz klub reprezentowali jeszcze Karolina Jaworska, Kuba Michalski i Hubert Kapica, którzy wrócili z Gorzowa z "życiówkami"

- To były bardzo pracowite dwa tygodnie zarówno dla zawodników jak i dla mnie. Cieszę się z medalu Darii, bo to bardzo pracowita zawodniczka i długo na niego czekała. Czwarte miejsce Martiny to również ogromny sukces, gdyż jest to zawodniczka odbiegająca jeszcze warunkami fizycznymi od swoich rywalek, ale wielu trenerów zachwycało się jej techniką pływania wróżąc jej wspaniałą przyszłość w pływaniu - podsumowuje trener kwidzyńskich pływaków.

Jego najmłodsi wychowankowie mają już wakacje, ale on za trzy dni jedzie do Poznania gdzie w Mistrzostwach Europy Juniorów startować będzie Nikola Olszewska, czyli jedna z jego starszych wychowanek. Natomiast tydzień później w Oświęcimiu i Dębicy rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski 15 i 16 latków.
- I dopiero potem czekają mnie wakacje - śmieje się Artur Szachmytowski.