Nowe przedszkola niepubliczne w Kwidzynie działają od początku sierpnia. To efekt zmian zapowiadanych przez miasto

OPRAC.: Red.
fot. Mirosław Wiśniewski/Zdjęcie ilustracyjne
Udostępnij:
Jak poinformował Urząd Miasta w Kwidzynie, od początku sierpnia zaczęły działać nowe przedszkola niepubliczne, które prowadzi Kwidzyńskie Stowarzyszenie Oświatowe. To efekt zmian, które władze miasta zapowiedziały na początku roku. Część dyrektorów placówek, których miały one dotyczyć, nie zgadzało się z decyzją włodarzy.

- Z początkiem sierpnia w Kwidzynie rozpoczęły działalność nowe przedszkola niepubliczne: Społeczne Przedszkole „Promyczek” przy ul. Kazimierza Wielkiego 2, Społeczne Przedszkole „Zielony Zakątek” przy ul. Braterstwa Narodów 65, Społeczne Przedszkole „Bajka” przy ul. Kasprowicza 20F, Społeczne Przedszkole „Ekoludek” przy ul. Mickiewicza 19A. Nowe przedszkola prowadzi Kwidzyńskie Stowarzyszenie Oświatowe – czytamy w komunikacie Urzędu Miasta.

Dyrektorzy trzech przedszkoli niepublicznych („Chatka Puchatka” przy ul. Kochanowskiego 34, „Radość” przy ul. Willowej 15 i „Smyk” przy ul. Piłsudskiego 28) odmówili wydania obiektów przedszkolnych, pomimo wygaśnięcia umów najmu z dniem 31 lipca 2021 roku.

- Aktualnie przedszkola te korzystają z mienia bez tytułu prawnego, czyli w sposób nieuprawniony. Miasto Kwidzyn, jako właściciel nieruchomości, wszczęło działania prawne mające na celu odzyskanie wyżej wymienionych budynków. Pomimo powyższych trudności w Kwidzynie rozpoczęły działalność dwa Przedszkola Miejskie, świadczące nieodpłatne usługi edukacji przedszkolnej dla dzieci. Placówki te w okresie wakacyjnym funkcjonują w zastępczej lokalizacji – tj. budynku Przedszkola Integracyjnego przy ul. Kościuszki 31 – informują urzędnicy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Rosjanie atakują swoich

Wideo

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

8*
Brawo dla dyrektorów Radości, Chatki i Smyka - zachowujecie się jak rozwydrzone dzieciaki którym ktoś chce odebrać nie ich zabawkę.

Przypomnijcie - skończyła się Wam umowa na zajmowanie tych budynków ? To tak jakbyście wynajmowali mieszkanie a po wygaśnięciu umowy zabarykadowali się w nim i nie chcieli go opuścić.

W dodatku cynicznie nastawiacie rodziców wmawiając, że to miasto chce bezprawnie odebrać te budynki (de facto swoje budynki), straszycie, że dzieci nie będą miały gdzie przebywać. Kłamiecie także, że w "nowych" przedszkolach nie będzie kto się miał tymi dziećmi zajmować. Zapomnieliście tylko dodać, że większość pracowników przykładowo starej "Radości" i "Chatki" zaczęła już pracować w Przedszkolach Miejskich więc to raczej Wy nie macie odpowiedniej kadry która zajmie się dziećmi.

Przestańcie kłamać, że to wszystko to wina miasta - NIE - To Wasza wina.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie