18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nowa hala wciąż pechowa - MTS przegrał z ChKS Łódź

W poniedziałek, w Kwidzynie, rozpoczął się turniej finałowy mistrzostw Polski juniorów młodszych w piłce ręcznej. Wśród 8 zespołów rywalizujących o medale jest również MTS Kwidzyn. Gospodarze zaczęli jednak turniej od falstartu. Na inaugurację, po dramatycznym meczu przegrali z ChKS Łódź 25:26 (11:11)

Początek meczu należał do łodzian, którzy po 11 min. prowadzili 5:3. Potem trzy gole z rzędu zdobyli kwidzynianie, ale w pierwszej połowie prowadzenie zmieniało się jeszcze kilkakrotnie, a na przerwę drużyny schodziły z remisem 11:11.

Drugą połowę gospodarze rozpoczęli fatalnie. W ciągu 9 min. zdobyli tylko jednego gola, a stracili ich aż 5 i zrobiło się 12:16 na korzyść ChKS. MTS długo nie mógł złapać właściwego rytmu, miał duże problemy z podwyższoną defensywą rywali i w 49 min. przegrywał już 17:23. W ostatnich 10 minutach kwidzynianie rozpoczęli jednak szaleńczy pościg. Najpierw zdobyli 5 bramek z rzędu, a w 57 minucie doprowadzili do wyrównania (24:24). Niestety końcówka znów należała do łodzian, a kwidzynianie zmarnowali dwie szanse na uratowanie choćby punktu.

We wtorek, w hali przy ul. Wiejskiej, kolejne mecze turnieju. MTS o godz. 17.30 zmierzy się z Zagłębiem Lubin i jeśli chce zachować szanse na półfinał, to musi wygrać.

MTS Kwidzyn – ChKS Łódź 25:26 (11:11)

MTS: Kochański, Michalczuk - Dobosz 4, Grabowski 4, Nawrocki 4, Grycman 3, Grzymski 3, Potoczny 3, Majdziński 2, Ossowski 1, Szymański 1, Łapacz.

ChKS: Wosek - Górniak 11, Biernacki 4, Okulski 4, Tietianiec 2, Woźniak 2, Zasada 2, Szafnicki 1, Kaźmierczak, Rutkowski, Rzepecki, Walczak.