Piłkarze ręczni MTS Kwidzyn z trzema porażkami na koncie. Juniorzy kończą rywalizację w Mistrzostwach Polski na fazie ćwierćfinałowej

W trzech spotkaniach ćwierćfinałowych kwidzyńskim juniorom udało się wywalczyć zaledwie 1 punkt Fot. Mirosław Wiśniewski
Szczypiorniści MTS Kwidzyn zakończyli rywalizację w mistrzostwach Polski juniorów na ćwierćfinale. W trzech spotkaniach rozgrywanych w Lublinie podopieczni trenera Macieja Mroczkowskiego doznali trzech porażek i plasując się na ostatnim miejscu turniejowej tabeli. Awans do turnieju Final 4 wywalczyły MKS Pałac Młodzieży Tarnów oraz Orlen Wisła Płock.

Po wcześniejszych porażkach z Lublinem i Płockiem kwidzynianie nie mieli już szans na występ w turnieju finałowym. Tym bardziej, że w ostatnim meczu mieli zmierzyć się z niepokonanym zespołem MKS Pałacem Młodzieży Tarnów, który zwyciężył wcześniej zarówno AZS UMCS Lublin, jak i Orlen Wisłę Płock.

Trzecia porażka MTS Kwidzyn w ćwierćfinale Mistrzostw Polski juniorów. Awans dla Tarnowa i Płocka

Mecz otworzył gol Tomasza Kowalkowskiego, po czym kwidzynianie zniknęli na dobre 7 minut. Na parkiecie wyraźnie dominowali wówczas zawodnicy Pałacu Młodzieży, którzy zdobyli 7 bramek przy zaledwie jednym golu Jakuba Cissa (karny). Dopiero w 8 minucie meczu gracze z Kwidzyna zdobyli swoją drugą bramkę z gry, po rzucie Bartłomieja Kopra. Nadal przeważali jednak rywale, którzy po 13 minutach prowadzili już 11:4. Chwilę później bramki dla kwidzynian zdobyli Bartłomiej Koper i Aleksander Zelek, zmniejszając rozmiar strat do 5 bramek. Niestety końcowy kwadrans pierwszej połowy należał wyłącznie do zespołu z Tarnowa. Kwidzynianie zdobyli zaledwie 3 bramki (w tym 2 z rzutów karnych) przy aż 8 trafieniach rywali. W efekcie po 30 minutach gry podopieczni trenera Macieja Mroczkowskiego tracili do rywali już 10 bramek – 9:19.

Druga połowa meczu była już raczej bez historii, bo wypracowana w pierwszej połowie przewaga utrzymała się do końca spotkania. Chwilami Pałac Młodzieży odchodził co prawda na 13 bramek przewagi, a MTS miejscami zbliżał się na 8 trafień, jednak wszystko toczyło się wokół dziesięciobramkowej przewagi rywali. Na 2 minuty przed końcem meczu tarnowianie prowadzili w meczu 36:24, jednak w końcówce kwidzynianom udało się nieco podreperować straty. Komplet punktów trafił jednak do Tarnowa, a MTS musiał pożegnać się z grą w turnieju Final4, kończąc rywalizację na ćwierćfinale.