Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Marcin Janczuk i laureaci z powiatu kwidzyńskiego w etapie pomorskim konkursu Olimpiady "Innowacyjny młody r

OPRAC.:
Karolina Staniszewska
Karolina Staniszewska
Zwycięzcy zmierzą się na etapie wojewódzkim.
Zwycięzcy zmierzą się na etapie wojewódzkim. KRUS Kwidzyn
We wtorek, 28 listopada, w piętnastu powiatach województwa pomorskiego odbyły się powiatowe eliminacje Olimpiady IMR 2023. Za organizację i przebieg Olimpiady odpowiadali kierownicy Powiatowych Zespołów Doradztwa Rolniczego.

Eliminacje Olimpiady IMR w powiecie kwidzyńskim

Pięciu młodych rolników z powiatu kwidzyńskiego najpierw wzięło udział w teście składającym się z 60 pytań, a następnie czterech najlepszych odpowiadało na pytania z zakresu produkcji roślinnej, zwierzęcej, systemu ubezpieczeń rolniczych, mechanizacji rolnictwa, bezpieczeństwa i higieny pracy, ekologii i ochrony środowiska, oraz zagadnień dotyczących Wspólnej Polityki Rolnej, w tym Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

- Realizując cele i zadania zawarte w programie Olimpiady, młodzi producenci mogą wzbogacić swoje umiejętności zawodowe a jednocześnie pogłębić wiedzę i doświadczenie, przyczyniając się do stałego unowocześnienia polskiego rolnictwa. Uczestnicy eliminacji wykazali się szerokim zakresem wiedzy - informuje Beata Szczotka-Kondel, inspektor KRUS w Kwidzynie.

W powiecie kwidzyńskim najlepszy okazał się Marcin Janczuk z Pilichowa. Drugie miejsce zajął Andrzej Dziedzic z Grabówka, trzecie - Adrian Janczuk, a czwarte - Wojciech Przybył z Obrzynowa. Placówka Terenowa KRUS w Kwidzynie przekazała nagrody ufundowane przez Oddział Regionalny KRUS w Gdańsku.

Zwycięzca konkursu oraz laureaci trzech kolejnych miejsc wezmą udział w etapie wojewódzkim olimpiady, który odbędzie się 12 grudnia w Powiatowym Oddziale Doradztwa Rolniczego w Lubaniu.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kwidzyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto