Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Protest rolników w powiecie kwidzyńskim. W Kwidzynie rolnicy będą protestować niemal tydzień, w Prabutach trzy dni. Będą utrudnienia w ruchu

Karolina Staniszewska
Karolina Staniszewska
Kolejny protest rolników z powiatu kwidzyńskiego.
Kolejny protest rolników z powiatu kwidzyńskiego. Karolina Staniszewska/Zdjęcie ilustracyjne
We wtorek, 19 marca, rozpoczął się kolejny protest rolników z powiatu kwidzyńskiego. W Kwidzynie protest potrwa niemal tydzień, przed nami także trzydniowy protest w Prabutach. Rolnicy będą protestować w godz. 10:00-22:00, wystąpią utrudnienia w ruchu.

Protest rolników w powiecie kwidzyńskim

Rolnicy nie ustają w walce przeciw wprowadzeniu Zielonego Ładu oraz niekontrolowanemu przywozowi towarów rolno-spożywczych z Ukrainy. W Kwidzynie kolejny protest, który potrwa sześć dni rozpoczął się we wtorek, 19 marca. Jak poinformowało Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Kwidzynie, odbyły się rozmowy z przedstawicielami protestujących rolników przy współudziale Wójta Gminy Kwidzyn, Starosty Kwidzyńskiego i Komendy Powiatowej Policji w Kwidzynie.

- Uzgodniono zmianę miejsca protestu rolników. Protestujący odstąpili od blokady ruchu na moście przez rzekę Wisłę. Most wraz ze zjazdami w czasie protestu będzie przejezdny w obu kierunkach, natomiast zablokowana będzie droga krajowa nr 90 w kierunku Kwidzyna - czytamy w komunikacie.

Ponadto Urząd Miejski w Kwidzynie poinformował, że 20 marca (środa) w godzinach 12:00-16:00 nastąpi przejazd rolników z powiatu kwidzyńskiego drogą DK 55 w ramach „Protestu Europejskich Rolników”. Utrudnienia przewidziane są od ronda Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki do ronda Miasta Olofstrom.

Protest w Kwidzynie i gminie Kwidzyn potrwa od 19 do 26 marca i będzie się odbywać w godz. 10:00-22:00. Protestować będą także rolnicy z gminy Prabuty w dniach 20 – 22 marca.

- W ramach protestu przewidywane są: przejazdy ciągnikami rolniczymi i maszynami towarzyszącymi, czasowe blokowanie drogi, przemarsze uczestników protestu. Czasowe blokowanie drogi przewidziane jest w trybie: 2 godziny blokady – przepuszczenie oczekujących pojazdów. Pojazdy uprzywilejowane będą przepuszczane poza wskazanymi ramami czasowymi - informuje UMiG Prabuty.

W Prabutach, podobnie jak w Kwidzynie, protest odbywać się będzie w godz. 10:00-22:00.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Pomocnik rolnika przy zbiorach - zasady zatrudnienia

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kwidzyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto