Czworo kwidzynian rywalizowało w mistrzostwach Polski

Arkadiusz Kosiński
Podnoszenie ciężarów ma w Kwidzynie bogate tradycje, choć przeżywało lepsze i gorsze chwile. Blisko z nimi związany trójbój siłowy dopiero stawia pierwsze kroki, ale grupa, która powstała przy sekcji podnoszenia ciężarów Nadwiślanina może się już pochwalić pierwszymi sukcesami. Niedawno czworo kwidzynian rywalizowało w mistrzostwach Polski w wyciskaniu sztangi leżąc techniką klasyczną.

W Kielcach, w kategoriach wiekowych od juniora do weterana, o medale rywalizowało 150 zawodników i 33 zawodniczki. Najlepiej z czwórki kwidzynian wypadła Urszula Odya, startująca w gronie juniorek do lat 23. To od niej i od Pawła Tryndy, kilkanaście miesięcy temu rozpoczęła się najnowsza historia sekcji trójboju siłowego w Kwidzynie. Zawodniczka Nadwiślanina w kategorii do 63 kg wywalczyła srebrny medal.

Na podium stanął również Grzegorz Hauer, który w rywalizacji juniorów do lat 20 wywalczył brązowy krążek. Kwidzynianin startujący w kategorii do 93 kg wycisnął aż 160 kg.

Blisko strefy medalowej była również Malwina Sigmund. W mistrzostwach juniorek do lat 20 zawodniczka Nadwiślanina Kwidzyn zajęła 4 miejsce w kategorii wagowej do 63 kg. Natomiast ostatni z naszych zawodników, Paweł Trynda, zajął 11 miejsce w turnieju seniorów, ale tam konkurencja była największa.

- Walka w Kielcach była naprawdę ciężka. W przypadku Grześka, Uli i Malwiny o medalach decydowały ostatnie podejścia - relacjonuje trener Zbigniew Lewicki, który nie ukrywa, że każdy start jego podopiecznych wiąże się u niego ze sporymi nerwami.

Opiekun sekcji trójboju siłowego ma jednak powody do zadowolenia. Nie tylko z powodu medali, ale i z coraz większego zainteresowania tą dyscypliną sportu w Kwidzynie. Obecnie na treningi regularnie przychodzi 12 osób. W siłowni hali KCSiR przy ul. 11 Listopada spotykają się trzy razy w tygodniu. Trenują bardzo intensywnie, bo każdorazowo po 3-4 godziny.

- Oczywiście zapraszamy do siebie wszystkich, którzy chcieliby trenować razem z nami. Dotyczy to zarówno trójboju siłowego, jak i podnoszenia ciężarów - dodaje Zbigniew Lewicki.

Więcej na temat sekcji trójboju siłowego przeczytasz w piątkowym (2 listopada) "Kurierze Powiatu Kwidzyńskiego)