Członkowie „Kwidzyn Biega” na Zimowym Chudym Wawrzyńcu. Na mecie sklasyfikowano 147 uczestników z całej Polski

OPRAC.:
Grzegorz Woźniak, Krzysztof Zmyślewski oraz Piotr Wójcik z grupy „Kwidzyn Biega” wzięli udział w Zimowym Chudym Wawrzyńcu Fot. materiały organizatora
Udostępnij:
Grzegorz Woźniak, Krzysztof Zmyślewski oraz Piotr Wójcik z grupy „Kwidzyn Biega” wzięli udział w pierwszej edycji Zimowego Chudego Wawrzyńca. Jak sami przyznają na 17,5 km trasie zmagali się nie tylko z czasem, ale również śniegiem oraz silnym wiatrem.

Chudy Wawrzyniec czyli bieg na 52, 82 lub 102 km to dość dobrze znana impreza w środowisku biegowym. Odbywa się ona jednak latem. W tym roku postanowiono jednak zorganizować także Zimowego Chudego Wawrzyńca, w którym swoich sił spróbowali trzej członkowie „Kwidzyn Biega”.

Jak informowali organizatorzy trasa Zimowego Chudego Wawrzyńca prowadziła przez trzy szczyty: Rysiankę (1322 m), Trzy Kopce (1216 m) oraz Pilsko (1534 m n.p.m.), a przewyższenia wynoszą +/-1250m. W wersji alternatywnej (w razie fatalnych warunków atmosferycznych) przewidziano ominięcie Pilska, a więc drugiego co do wysokości szczytu Beskidu Żywieckiego. Dystans miał wynieść wówczas 17,5 km, a przewyższenia +/-1070 m.

- Jadąc zimą w góry wiedzieliśmy, że będzie śnieg. Przecież jest zima, a zresztą jest go też trochę u nas. To co działo się na trasie trochę nas jednak zaskoczyło, bo im było dalej tym śniegu było coraz więcej. Chwilami było go po kolana, a były także zaspy po pas. Przy podejściu na Rysiankę doszedł do tego silny wiatr i okazało się , że ze względów bezpieczeństwa organizatorzy skrócili dystans, omijając wejście na górę Pilsko – relacjonują reprezentanci „Kwidzyn Biega”

Jako podkreślają była to dobra decyzja, choć oczywiście pozostał pewien niedosyt.

- Najlepiej warunki na trasie można ocenić po słowach zwycięzcy, który na mecie powiedział ,że był to „zimowy hardkor”. Cała nasza trójka na szczęście dotarła do mety i najważniejsze, że czujemy się spełnieni zimowego biegania. Polecamy tą imprezę, bo organizacja i trasa naprawdę była super. Warto się tam wybrać – podkreślają kwidzynianie.

Warto dodać, że Zimowego Chudego Wawrzyńca wygrał 23-letni Marcin Kubica z klubu Buff The North Face Team Poland z Bielska-Białej. Pokonanie 17,5 km trasy zajęło mu 2 godziny, 15 minut i 22 sekundy.

Najlepszy wynik z grupy „Kwidzyn Biega” uzyskał natomiast Grzegorz Woźniak, który w klasyfikacji ogólnej zajął 92 miejsce, a w zestawieniu mężczyzn 83 lokatę. Dodatkowo zajął również 29. miejsce w kategorii wiekowej M40.
Setne miejsce w zestawieniu ogólnym oraz 90. pozycję w klasyfikacji mężczyzn zajął natomiast Krzysztof Zmyślewski. Dodatkowo w swojej kategorii M40 uplasował się na 33. miejscu. Trzeci z zawodników „Kwidzyn Biega” czyli Piotr Wójcik zajął natomiast 133. miejsce w zestawieniu łącznym i 112. pozycję w klasyfikacji mężczyzn. W swojej kategorii wiekowej M50 był natomiast czternasty. Łącznie w Zimowym Chudym Wawrzyńcu sklasyfikowaniu 147 zawodniczek i zawodników.