Trzy medale Kwidzyńskiego Klubu Lekkoatletycznego Rodło na mistrzostwach województwa pomorskiego w przełajach

OPRAC.:
Przełajowa rywalizacja najlepszych zawodników z województwa pomorskiego odbyła się w Ustce Fot. materiały nadesłane
Srebro Wiktorii Krysiak oraz brązowe medale Zuzanny Zielińskiej i Jakuba Wojtasia to największe sukcesy KKL Rodło Kwidzyn w mistrzostwach województwa pomorskiego w biegach przełajowych.

Tegoroczne mistrzostwa Pomorza w przełajach zorganizowano w Ustce. Podczas zawodów rywalizowano w pięciu kategoriach wiekowych: U14, U16, U18, U20 oraz U23, a startujący musieli nie tylko zmagać się z wyznaczona trasą, ale także ze śniegiem.

Medalowy start zawodników KKL Rodło Kwidzyn na mistrzostwach województwa pomorskiego w przełajach

Pierwsze na trasę wybiegły dzieci, które rywalizowały na dystansie 800 m. Na bardzo trudnej, piaszczystej oraz pokrytej warstwą śniegu trasie, dziewczyny poradziły sobie znakomicie. Pola Kamińska zajęła IV miejsce wśród dzieci rocznika 2010, a Roksana Brzezińska-Bajerowska była druga w rywalizacji dzieci rocznika 2012. Kinga Zaparucha zajęła natomiast XIV miejsce w roczniku 2009.
Po biegach dzieci do zawodów przystąpiły młodziczki, które miały do pokonania trasę 1 km. Wśród nich nie zabrakło m.in. Zuzanny Zielińskiej z KKL Rodło, członkini kadry województwa pomorskiego. Od początku bieg młodziczek rozgrywany był w bardzo szybkim tempie, a trzy zawodniczki wyraźnie odskoczyły rywalkom, rozgrywając ostatecznie finał między sobą. Zwyciężyła Oksana Pestka z AML Słupsk, która przekroczyła linię mety z czasem 3.43. Drugie miejsce zajęła Maja Marszewska z AB Kartuzy (3.46), a brązowy medal trafił do Zuzanny Zielińskiej (3.53). Pozostałe zawodniczki KKL Rodło zajęły dalsze miejsca. Antonina Kil uplasowała się na VIII miejscu (4.15), a Małgorzata Szostek była czternasta (4.45).

Na koniec zawodów w Ustce odbyła się natomiast rywalizacja w kategoriach juniorskich. Dziewczyny ścigały się na trasie 2 km, a juniorzy mieli do pokonania odcinek 3 km. Kwidzyński klub reprezentowała w tych startach trójka: Wiktoria Krysiak, Natalia Proć, Jakub Wojtaś.

-Konkurencja była bardzo duża, gdyż w biegu wystartowało kilka medalistek mistrzostw Polski. Znakomicie zaprezentowała się w nich Wiktoria Krysiak, która wywalczyła srebro. Natalia Proć ukończyła bieg na VIII miejscu, a startujący w biegu juniorów Jakub Wojtaś wywalczył brązowy medal – informuje Kwidzyński Klub Lekkoatletyczny Rodło.

Warto podkreślić, że kwidzyńskich lekkoatletów przygotowują trenerzy: Wojciech Margulewicz oraz Marcin Kłosiński.