13-latkowie z MTS Kwidzyn drudzy w Polsce! Dramatyczny finał z Wybrzeżem Gdańsk

Zespół MTS Kwidzyn z rocznika 2002 prowadzony przez Patryka Rombla zajął 2. miejsce w turnieju finałowym o Puchar Prezesa Związku Piłki Ręcznej w Polsce, bo taką nazwę noszą mistrzostwa Polski w tej grupie wiekowej. Młodzi kwidzynianie w finale, po dramatycznym meczu, ulegli Wybrzeżu Gdańsk. O zwycięstwie rywali zadecydowała seria rzutów karnych.

Turniej rozegrano w Kępnie, gdzie tydzień wcześniej złote medale wywalczyły klubowe (ale również i szkolne) koleżanki chłopców z drużyny MTS . Widać, że podopieczni Patryka Rombla, nie chcieli być gorsi od dziewcząt i od początku turnieju spisywali się znakomicie, choć do pełni szczęścia ciut zabrakło.

W rywalizacji grupowej MTS pokonał Gwardie Koszalin i Kontrę Warszawa, a fazie pucharowej, w drodze do finału, pokonał Nukleon Kostrzyn n. Odrą, Chrobrego Głogów i Misia Gorzów Wlkp.
- Każde z tych spotkań chłopacy wygrali ze sporą przewagę, w naprawdę dobrym stylu - relacjonuje trener naszych 13-latków.

W finale młodzi kwidzynianie nie byli jednak faworytami, bo z ich rywalem, gdańskim Wybrzeżem, przegrali 6 z 7 rozegranych wcześniej meczów. A jednak nawiązali walkę, zaś sam mecz finałowy pełen był dramatycznych zwrotów. Do przerwy był remis 9:9, ale na początku drugiej połowy gdańszczanie odskoczyli na 3 gole. MTS jednak nie złożył broni, odrobił straty, a na 5 minut przed końcem po raz pierwszy objął prowadzenie.
- Co więcej na 40 sekund przed końcem też prowadziliśmy i do tego mieliśmy piłkę, więc chyba wszyscy widzieliśmy już te złote medale na naszych szyjach. Ale to są jeszcze młodzi chłopcy, więc przytrafił się jeden błąd i rywale przejęli piłkę, a potem ustawili atak pozycyjny i na 5 sekund przed końcem doprowadzili do remisu 18:18- opowiada Patryk Rombel.

Zgodnie z regulaminem tych rozgrywek o złotych medalach decydowały więc rzuty karne. Obie drużyny przystąpiły do nich wyraźnie stremowane, ale ostatecznie próbę nerwów wygrali młodzi gdańszczanie, którzy zwyciężyli 2:1.

Niestety zdobyty medal, to również prezent pożegnalny dla trenera Patryka Rombla, który po tym sezonie żegna się ze swoimi wychowankami, gdyż obejmuje zespół seniorów MMTS. Jego wychowanków poprowadzi teraz Mateusz Hanis
- Przy okazji chciałbym podziękować moim chłopakom i ich rodzicom, którzy bardzo zaangażowali się w pomoc - dodaje Patryk Rombel.

Dodajmy, że najlepszym bramkarzem turnieju wybrany został Marcin Wysocki z MTS, a do najlepszej "7" mistrzostw wybrani zostali dwaj inni kwidzynianie, Dawid Okoński i Artur Ekstowicz.