MMTS Kwidzyn bez punktów w kolejnym meczu PGNiG Superligi. Kwidzynianie przegrali w Zabrzu, choć do przerwy prowadzili 5 bramkami [ZDJĘCIA]

Kwidzynianie postraszyli graczy Górnika w pierwszej połowie meczu, jednak z kompletu punktów ostatecznie cieszyli się gospodarze Krzysztof Kuroń/materiały prasowe Górnika Zabrze
Szczypiorniści MMTS Kwidzyn przegrali wyjazdowe starcie z Górnikiem Zabrze 24:28. Choć do przerwy kwidzynianie prowadzili 5 bramkami, to w kilka minut po zmianie stron stracili całą wypracowaną przewagę.

Faworytem meczu Górnik Zabrze - MMTS Kwidzyn byli gospodarze, jednak podbudowani dwiema wygranymi nad Chrobrym Głogów kwidzynianie liczyli na sprawienie niespodzianki.

Piłkarze ręczni MMTS Kwidzyn przegrali wyjazdowe starcie PGNiG Superligi w Zabrzu. Kluczowy okazał się początek drugiej połowy meczu

Początek spotkania był dość wyrównany. Co prawda w mecz lepiej weszli kwidzynianie, którzy objęli prowadzenie po bramkach Roberta Orzechowskiego oraz Patryka Grzenkowicza, ale gospodarze szybko wyrównali po golach Dmytro Artemenki. Chwilę później trafienia Ryszarda Landzwojczaka i Roberta Orzechowskiego ponownie dały kwidzynianom dwubramkową przewagę w tym spotkaniu - 4:2. Gospodarze, po rzutach Dmytro Artemenki ponownie odrobili wówczas straty. Co więcej w kolejnych minutach właśnie tak układał się ten mecz. Gdy jednej ze stron udało się wypracować dwubramkową przewagę rywale odrabiali straty doprowadzając do wyrównania.

Schemat ten powtarzał się do 16 minuty meczu i remisu 7:7. Wówczas to podopieczni trenera Bartłomieja Jaszki zdobyli 5 bramek przy zaledwie jednym trafieniu zabrzan (Piotr Rutkowski). Po 24 minutach gry MMTS prowadził zatem na terenie rywala 12:8. I choć chwilę później serię bramek kwidzynian przerwał gol Rennosuke Tokudy to czerwono-czarni odpowiedzieli na niego zdobyciem kolejnych 3 bramek. Po 27 minutach MMTS prowadził więc w Zabrzu 15:9. Jeszcze przed przerwą wynik przewagę gości zmniejszył jednak Patryk Mauer i do szatni zespoły schodziły przy pięciobramkowej przewadze gości – 15:10.

Udana końcówka pierwszej połowy niosła nadzieję na dobrą grę kwidzynian także po przerwie. Niestety te prysły już w pierwszych 9 minutach. Zabrzanie wznowili bowiem grę od zdobycia 7 bramek przy zaledwie dwóch trafieniach MMTS i w 39 minucie meczu doprowadzili do wyrównania - 17:17. Co prawda kwidzynianie odskoczyli jeszcze rywalom na dwie bramki po trafieniach Michała Potocznego i Jakuba Szyszki, ale był to tylko chwilowy zryw ze strony gości. Górnik odpowiedział bowiem zdobyciem 6 bramek przy zaledwie jednej bramce czerwono-czarnych i po 46 minutach gry prowadził z Kwidzynem 23:20. Jak się okazało trzybramkowa przewaga podopiecznych trenera Patrika Liljestranda utrzymała się niemal do końca meczu. W 60 minucie prowadzenie gospodarzy podwyższył jeszcze Paweł Krawczyk i zabrzanie mogli cieszyć się z odniesionego zwycięstwa.

Górnik Zabrze - MMTS Kwidzyn 28:24 (10:15)

Górnik: Kazimier, Wyszomirski - Tokuda 5, Bachko, Artemenko 8, Krawczyk 5, Mauer 2, Kaczor 2, Ivanović, Wąsowski, Ilchenko 1, Rutkowski 5.
MMTS: Zakreta - Kornecki 1, Grzenkowicz 4, Orzechowski 3, Kutyła 1, Majewski 1, Wawrzyniak 1, Potoczny 4, Szyszko 5, Jarosz, Landzwojczak 2, Jankowski 2.

Wyniki 19 Serii PGNiG Superligi:

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski - Zagłębie Lubin 28:25 (14:11), Orlen Wisła Płock - Sandra SPA Pogoń Szczecin 35:20 (14:9), Grupa Azoty Unia Tarnów - Energa MKS Kalisz 28:28 (12:15) k. 5:6, Górnik Zabrze - MMTS Kwidzyn 28:24 (10:15), Chrobry Głogów - Gwardia Opole 33:28 (19:14), Industria Kielce - Torus Wybrzeże Gdańsk 41:25 (22:14), Ostrovia Ostrów Wielkopolski - Azoty Puławy 27:22 (14:12).