Usar pokonał Sokoła Porcelanę Lubianę Kościerzyna. Kwidzynianie na VI miejscu w tabeli I ligi gr. A

Swoją dobrą dyspozycję w kolejnym spotkaniu ligowym zaprezentował Bartosz Janiszewski Fot. Grzegorz Drosiński/archiwum
Po porażce w Koszalinie gracze Usara zrewanżowali się pokonując Sokoła Porcelanę Lubianę Kościerzyna. Kwidzynianie wygrali na swoim terenie 29:24, a gospodarzy do boju poprowadziła dwójka: Bartosz Janiszewski – Dominik Sonnenfeld. Obaj rzucili rywalom po 6 bramek. Po 14 rozegranych kolejkach Usar plasuje się na VI miejscu w ligowej tabeli z dorobkiem 24 punktów.

Lepiej spotkanie rozpoczęli gracze z Kościerzyny, którzy po 5 minutach gry prowadzili 1:3. Wystarczyły jednak dwie minuty i gole Jacka Szweda i Pawła Rynka zapewniły gospodarzom remis. W kolejnych minutach nadal przeważali jednak goście, którzy szybko odskoczyli na 2-3 bramkową przewagę. W 21 minucie piłkarze Sokoła prowadzili już nawet 7:11 i sytuacja zaczęła robić się dość nieciekawa dla podopiecznych trenera Marka Woronowicza. Końcowe 9 minut w wykonaniu gospodarzy było jednak iście koncertowe. Usar zdobył bowiem 6 bramek przy dwóch trafieniach Sokoła i na przerwę zespoły schodziły przy stanie remisowym.

Po zmianie stron ponownie lepiej rozpoczęli goście, którzy po 35 minutach gry prowadzili 14:16. Dwie bramki Dominika Sonnenfelda szybko doprowadziły jednak do wyrównania. Natomiast w 41 minucie, bo golu Bartosza Janiszewskiego, Usar po raz pierwszy w tym meczu wyszedł na skromne prowadzenie 18:17. Gracze z Kościerzyny szybko jednak odrobili straty i wyrównany obraz gry utrzymywał się przez kolejne minuty meczu. Podobnie jak w pierwszej połowie końcówka należała jednak do kwidzynian. W ostatnich 9 minutach Usar zdobył 9 bramek przy trzech trafieniach rywali, co pozwoliło na pewne zwycięstwo gospodarzy w tym spotkaniu.

W ligowej tabeli gracze Usara zajmują obecnie VI miejsce z dorobkiem 24 punktów. Do lidera czyli MKS Grudziądz tracą aż 9 punktów. Do zajmującego IV miejsce zespołu Gwardii Koszalin podopieczni trenera Marka Woronowicza tracą już jednak tylko 3 punkty, a gwardziści dotychczas rozegrali o jedno spotkanie więcej.

Usar Kwidzyn - Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna 29:24 (13:13)

Usar: Jedowski, Rudnicki - Szwed 2, Pożoga, Gryń, Janiszewski 6, Sonnenfeld 6, Dąbrowski 4, Wojciechowski, Cieślak 5, Rynk 3, Nogowski 3.
Sokół: Kaczmarek, Pieńczewski - Trzeciński 4, Szala 1, Jasowicz 2, Babieracki 4, Lewandowski, Lisiewicz 4, Adamczyk 2, Bednarek, Jankowski 2, Bronk 5.

Wyniki 16 kolejki I ligi, gr. A:

Warmia Energa Olsztyn - GKS Autoinwest Żukowo 33:29 (17:8), Tytani Wejherowo - Gwardia Koszalin 30:33 (12:19), Usar Kwidzyn - Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna 29:24 (13:13), MKS Grudziądz - Nielba Wągrowiec 28:26 (14:13), SMS ZPRP Gdańsk - SMS ZPRP Kwidzyn (mecz przełożony na inny termin) ,KPR Elbląg - pauza.