UMKS Kwidzyn. Pierwsze zwycięstwo 9-letniej Diany i cztery inne triumfy

Na najwyższym stopniu podium Diana Wejtko - to było jej pierwsze zwycięstwo w zawodach bno archiwum UMKS Kwidzyn
W minioną niedzielę, w Czaplinku, rozegrane zostały ostatnie w tym sezonie zawody rankingowe w których udział wzięli zawodnicy UMKS Kwidzyn. To finałowa runda Mistrzostw Pomorza i Kujaw 2016 w biegu na orientację, będąca jednocześnie mistrzostwami woj. zachodniopomorskiego w klasycznym biegu na orientację.

Dwudziestoosobowa reprezentacja UMKS Kwidzyn wywalczyła w Czaplinku aż 13 medali, w tym 5 tych najcenniejszych. Na najwyższym stopniu podium stanęli Diana Wejtko (kat. K10 - SP6), Natalia Szuba (K16 - Gimn. nr 3), Szymon Górski ( M14 - Gimn. Gardeja), Franciszek Reniecki (Liceum Społ.) i Zbigniew Mądrzyński (M55/60). Na drugim miejscu zawody ukończyli Iga Müller (K12 - SP4), Natalia Deyna (K16 - Gimn. Społ.), Marceli Gajewski (M10 - Społ. SP), Wiktor Müller (M12 - SP4), Przemysław Jędras (M35/40) i Tomasz Müller (M45/50), natomiast Hanna Perfikowska (K12 - Społ. SP) i Natalia Pudlis (K14 - Gimn. nr 3) stanęły na najniższym stopniu podium.

- Zawody rozegrano w trudnym technicznie terenie Pojezierza Drawskiego i szybkie pokonanie tras w znacznej mierze zależało od szybkiej i bezbłędnej nawigacji w terenie. Najbardziej ucieszył mnie pierwsze w karierze zwycięstwo 9-letniej Diany Wejtko na koniec jej pierwszego sezonu startowego. Jednak wszyscy medaliści pobiegli bardzo dobre zawody, choć każdy ma jeszcze nad czym pracować od strony technicznej - zauważa prezes i trener UMKS Kwidzyn Tomasz Müller.

Zawody w Czaplinku były ostatnią, finałową rundą Mistrzostw Pomorza i Kujaw 2016 w bno. Z jedenastu rund MPiK-u rozgrywanych przez cały rok w województwach pomorskim, zachodniopomorskim, warmińsko - mazurskim i kujawsko-pomorskim, do klasyfikacji generalnej zaliczane były punkty zdobyte w 5 najlepszych startach. Spośród zawodników UMKS aż 10 wywalczyło miejsca na podium w klasyfikacji generalnej, a bezkonkurencyjni w MPiK-u 2016 okazali się Natalia Szuba (K16) i Szymon Górski (M14), którzy wywalczyli najcenniejsze medale. Na drugim miejscu rywalizację w 2016 roku ukończyli Iga Müller (K12), Natalia Deyna (K16), Wiktor Müller (M12) i Franciszek Reniecki (M16), a na najniższym stopniu podium stanęli Diana Wejtko (K10), Hanna Perfikowska (K12), Natalia Pudlis (K14), Adam Zaremba (M10 - Społ. SP) i Mateusz Soliwoda (M12 - SP4). W klasyfikacji drużynowej UMKS Kwidzyn wywalczył bardzo wysokie, 2 miejsce, wyprzedzając między innymi największych lokalnych rywali UKS Azymut 45 Gdynia i UKS Siódemkę Rumia.

- W ubiegłym roku mieliśmy „tylko” 5 miejsc na podium w klasyfikacji generalnej, a w tym roku 2 razy więcej. W ubiegłym roku wywalczyliśmy 4. miejsce drużynowo, a w tym roku drugie, minimalnie ustępując zwycięzcom. Są więc powody do zadowolenia, a myślę, że jeszcze więcej będzie ich kiedy podsumujemy cały sezon 2016 - dodaje Tomasz Müller.