Sparingi Rodła Kwidzyn. Jest zwycięstwo. Wisła Nowe ograna 3:2 (2:0)

Po trzech kolejnych porażkach piłkarze kwidzyńskiego Rodła wreszcie wygrali mecz sparingowy. Na boisku ze sztuczną murawą w Grudziądzu kwidzynianie pokonali Wisłę Nowe 3:2 (2:0). Gole dla Rodła zdobyli Maciej Pruszkowski, Mateusz Gretkowski i Jakub Stefaniak. W sparingu trener Grzegorz Obiała testował dwóch nowych zawodników z Grudziądza.

Trzy poprzednie sparingi piłkarze Rodła Kwidzyn przegrali, ale w miniony weekend, przerwali złą passę. Po części dlatego, że rywal, Wisła Nowe, był tym razem z niższej półki, niż poprzednicy.

- Bardzo dobra pierwsza połowa, w której strzeliliśmy dwie bramki. Była dobra gra w odbiorze i konstruowaniu akcji oraz przede wszystkim płynna gra, która cieszyła oko. W drugiej połowie daliśmy się zdominować. Gra była rwana, bez pomysłu w ofensywie - podsumował szkoleniowiec kwidzynian.

W dwa kolejne weekendy rywalami Rodła będą drużyny Startu Warlubie i Pomezanii Malbork. Do rywalizacji o ligowe punkty kwidzynianie powrócą 15 marca, gdy w Chojnicach zmierzą się z rezerwami Chojniczanki.

RODŁO - WISŁA NOWE 3:2 (2:0)
Rodło: Żuk (46 Sadowski) - Pokwicki, Jędrzejewski (46 testowany zawodnik), testowany zawodnik (46 Stefaniak), Szaflik, Tayo (70 Łukaszewski), Myścich (75 Baprawski), Strzelecki, Gretkowski, (70 Lewandowski), Torłop, Pruszkowski (46 Juchniewicz).