Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

"Porywacze Snów" Sceny Lalkowej ożywiają dziecięce rysunki i przeganiają potwory [ZDJĘCIA]

Redakcja
Scena Lalkowa im. Jana Wilkowskiego w Kwidzynie przygotowała nowy spektakl zatytułowany „Porywacze Snów”.

Jako pierwsze zobaczyły go przedszkolaki z Chatki Puchatka. Premiera sztuki odbyła się 14 grudnia 201 5 roku. W tym tygodniu spektakl prezentowany był w kilku kwidzyńskich przedszkolach, a już wkrótce wystawiony zostanie m.in. w przedszkolach w Malborku, Prabutach, a także Gniewie i Mikołajkach Pomorskich.

„Porywaczy Snów” jego twórcy zapowiadają tak: „Skąd przychodzi sen? Jak go opisać? Czy koszmary senne można oswoić? Jak uwolnić się od lęków? Do czego służy Łapacz Snów? Na wszystkie te pytania nie odpowiemy. Będziemy oddziaływali na zmysł słuchu, wzroku, dotyku – pobudzimy dziecięcą wyobraźnię. Opowiemy historię, w której uczestnicy projektu będą współtwórcami działań scenicznych. Będą mieli wpływ na przebieg zdarzeń i to dzięki ich zaangażowaniu oraz chęci zabawy przeniesiemy się do magicznego świata marzeń sennych”.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Dobroczynna wystawa "Brat za brata". Wolontariuszka pokaże zdjęcia z Majdanu

Najpierw przedszkolaki w towarzystwie pedagoga teatru - Aleksandry Beker - siedząc w teatralnej przestrzeni zaaranżowanej w ich przedszkolnej sali, dzielą się swoimi sennymi przeżyciami. Pod wpływem opowieści uruchamiają wir zdarzeń, które przenoszą je w świat teatru. Scenografia ożywa i w rzeczywistość wkrada się niezwykła opowieść, która w rezultacie prowadzi do oswojenia dziecięcych koszmarów.

Łapacz Snów złapał w swoją sieć sen małego chłopca. We śnie bohater zmaga się z Potworem, który chce zamieszkać w jego pokoju. Z pomocą przychodzą Porywacze Snów. Potrafią przenikać do świata realnego oraz ożywiać dziecięce rysunki i opowieści. Po wielu próbach i trudach we współpracy z dziećmi Porywacze przeganiają Potwora. Świat sennych marzeń chłopca staje się bezpieczny i kolorowy.

Za reżyserię spektaklu i inscenizację odpowiedzialna była szefowa Sceny Lalkowej, Dorota Anna Dąbek. Natomiast scenografię i kostiumy przygotował Miro Dusa, którego twórczość poznać można było podczas festiwali Animo. Za muzykę odpowiedzialny był Bogdan E. Szczepański. W spektaklu występują: Tomasz Madej, Jarosław Fandrejewski, Dorota Anna Dąbek.

Produkcja spektaklu została dofinansowana w ramach konkursu im. Jana Dormana. Konkurs organizuje Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskie-go ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Ideą konkursu jest z jednej strony wspieranie szkoły poprzez kształtowanie bogatej i różnorodnej oferty spektakli przygotowanych z myślą o wieku i potrzebach uczniów oraz specyficznych szkolnych warunkach, z drugiej zaś – wspieranie mobilności teatrów i otwieranie ich na wyzwania bezpośredniego kontaktu z widzem poza murami ich instytucji.

od 7 lat
Wideo

Jak czytać kolory szlaków turystycznych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kwidzyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto