Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Po ujawnieniu zwłok noworodków w Czernikach oświadczenie złożył wójt gminy Stara Kiszewa

Edyta Łosińska-Okoniewska
Edyta Łosińska-Okoniewska
Gmina wyjaśnia co zrobiła w sprawie tragedii w Czernikach.
Gmina wyjaśnia co zrobiła w sprawie tragedii w Czernikach. Edyta Łosińska-Okoniewska
Po makabrycznym odkryciu zwłok noworodków w domu w Czernikach głos zabierają urzędnicy. Wójt gminy Stara Kiszewa w oświadczeniu wyjaśnia, że po otrzymaniu niepokojących informacji, Ośrodek Pomocy Społecznej złożył zawiadomienie do prokuratury.

Zabójstwo noworodków w Czernikach

Makabryczne odkrycie zwłok trzech noworodków w Czernikach w gminie Stara Kiszewa wstrząsnęło całą społecznością. W niewielkim domu w centrum wsi od lat miał się rozgrywać dramat. 54-letni mężczyzna żył w związku kazirodczym z 20-letnią córką i miał zmuszać do kazirodczego stosunku kolejną córkę. W piątek 15.09.2023 r. w piwnicy budynku ujawniono zwłoki noworodków. Matką dwojga z nich jest 20-latka, trzecie miało być dzieckiem innej córki.

W tej sytuacji najpierw 20-latka usłyszała dwa zarzuty zabójstwa i zarzut kazirodztwa. Jednak po przesłuchaniu jej 54-letniego ojca i on usłyszał trzy zarzuty zabójstwa, zarzut kazirodztwa z 20-latką, a także przymuszanie do kazirodczego stosunku kolejnej córki.

Miejscowość, w której doszło do tragicznych wydarzeń to niewielka wieś, w której wszyscy się znają. Jak dotąd nigdy nie miały tu miejsca podobne historie. Makabryczne odkrycie zszokowało mieszkańców, chociaż wielu przypuszczało, że w domu mogą rozgrywać się patologiczne historie. Ludzie snuli różne przypuszczenia, ale nikt nie sądził, że rozmiar tragedii może być tak ogromny. Pojawiały się pytania, gdzie była pomoc społeczna, czy problem został w ogóle zgłoszony urzędnikom? Czy ktoś próbował interweniować?

W tej sprawie oświadczenie wydał wójt gminy Stara Kiszewa

- W związku z tragicznymi wydarzeniami ujawnionymi w dniu 15 września 2023 r. informujemy, iż po uzyskaniu niepokojących informacji ze środowiska na temat rodziny mieszkającej w Czernikach, Ośrodek Pomocy Społecznej w Starej Kiszewie podjął możliwe działania zgodnie z kompetencjami. Skutkiem podjętych działań było złożenie do Prokuratury Rejonowej w Kościerzynie zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa - informuje w oświadczeniu Marian Pick, wójt gminy Stara Kiszewa. - Samorząd gminy podobnie jak społeczność lokalna jest wstrząśnięty kolejnymi informacjami dotyczącymi tej tragedii. Z uwagi na działania prowadzone przez organy ścigania Wójt Gminy Stara Kiszewa oraz Ośrodek Pomocy Społecznej w Starej Kiszewie dla dobra toczącego się śledztwa nie udzielają informacji na temat rodziny. Jednocześnie podkreślamy, że Ośrodek Pomocy Społecznej w Starej Kiszewie każdorazowo reaguje na niepokojące informacje płynące ze środowiska.

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kwidzyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto