18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

MMTS: Rombel wrócił, Górski zdobył gola, kwidzynianie złamali barierę 40 goli

Czuwaj Przemyśl okazał się niezbyt wymagającym przeciwnikiem dla MMTS Kwidzyn. Podopieczni Krzysztofa Kotwickiego dominowali na boisku od pierwszej do ostatniej minuty i bez żadnych problemów wygrali 43:30 (19:13). Wydarzeniem meczu był powrót Patryka Rombela, który został owacyjnie przyjęty przez kibiców i debiutancki gol w PGNiG Superlidze Marcina Górskiego.

Po 4 minutach MMTS prowadził już 3:0, a po kwadransie 10:4. Wprawdzie potem dwa lub trzy razy gospodarzom przytrafiały się okresy przestojów i wtedy przemyślanie odrabiali straty, ale gdy tylko kwidzynianie łapali właściwy rytm to ich przewaga znów rosła w ekspresowym tempie. Na przerwę MMTS schodził z sześciobramkową zaliczką.

Czytaj również: Porażka MMTS w Płocku

Po zmianie stron obraz gry wyglądał podobnie i po 10 minutach było już 27:17. Losy zwycięstwa były przesądzone, a kibice w hali przy ul. Wiejskiej zastanawiali się tylko, czy kwidzynianie złamią barierę 40 goli. Udało im się to już 6 minut przed końcem, gdy do bramki Czuwaja trafił Mateusz Seroka.

W końcówce trener Krzysztof Kotwicki dał pograć wszystkim zawodnikom i dzięki temu na parkiecie zameldował się 19-letni Marcin Górski. Chwilę potem wychowanek klubu zmarnował rzut karny, ale zaraz zrehabilitował się wykańczając kontratak. Najlepsi na boisku byli jednak dwaj rekonwalescenci, którzy nie zagrali przeciwko Orlenowi Wiśle Płock, czyli Robert Orzechowski i Adrian Nogowski. Dobre zmiany dali też Kamil Sadowski, Adam Pacześny i Mateusz Seroka.
MMTS Kwidzyn - AZS Czuwaj Przemyśl 43:30 (19:13)
MMTS: Suchowicz, Szczecina - Orzechowski 7, Nogowski 6, Sadowski 5, Daszek 4, Pacześny 4, Peret 4, Seroka 4, Klinger 2, Łangowski 2, Rosiak 2, Górski 1, Mroczkowski 1, Rombel 1, Adamuszek. Kary: 12 min.
Czuwaj: Sar, Jarosz - M. Kubisztal 7, Stołowski 6, Basiak 3, Kroczek 3, Misiewicz 3, Papaj 3, D. Kubisztal 2, Kostka. Kary: 12 min.
Sędziowali: Arkadiusz Sołodko - Rafał Puszkarski (Legionowo)