MMTS Kwidzyn przegrał i nie pobił rekordu

Kwidzynianie sezon zasadniczy zakończyli na 3 miejscu
Kwidzynianie sezon zasadniczy zakończyli na 3 miejscu Tomasz Bołt

MMTS Kwidzyn nie pobił rekordu kolejnych zwycięstw. Po pięciu kolejnych wygranych podopieczni Zbigniewa Markuszewskiego przegrali w Głogowie z Chrobrym 23:24 (8:12). Mimo porażki przystąpią do play-off z trzeciej pozycji. W pierwszej rundzie ich rywalem będzie Traveland-Społem Olsztyn.

W meczu w Głogowie kwidzynianom zabrakło chyba należytej determinacji, co w połączeniu z tym, że gospodarze mają nóż na gardle, dało zwycięstwo właśnie im. Do 10 minuty oba zespoły grały wedle zasady "bramka za bramkę". Było wtedy 4:4, ale potem, mimo dobrej postawy Sebastiana Suchowicza w bramce MMTS, zaczęła się zaznaczać przewaga Chrobrego. W 26 minucie głogowianie mieli już cztery gole przewagi (10:6) i taka samą różnicą zakończyła się pierwsza połowa spotkania.

Po przerwie Chrobry nie zwolnił tempa, po dwóch kolejnych kontrach zakończonych skutecznymi rzutami przez Marka Świtałę, w 37 minucie prowadził już 17:10. Wydawało się, że jest już po meczu, ale wtedy kwidzynianie pokazali, że nieprzypadkowo zajmują trzecie miejsce w ligowej tabeli. W 50 minucie MMTS przegrywał 18:22, trzy minuty później 20:22, a na dwie minuty przed końcem doprowadził do remisu 23:23. W emocjonującej końcówce fortuna była jednak po stronie gospodarzy. W ostatniej minucie gola dla nich zdobył Krystian Kuta, a kilka sekund przed końcem szansę na remis zmarnował Adrian Nogowski.

Warto też odnotować sporą liczbę upomnień. Zawodnicy obu zespołów spędzili na ławce kar aż 30 minut.

Chrobry Głogów - MMTS Kwidzyn 24:23 (12:8)
Chrobry: Zapora, Szczęsny - Mochocki 6, Świtała 5, Ścigaj 3, Kuta 2, Paluch 2, Stodtko 2, Szymyślik 2, Wita 2, Achruk, Misiaczyk, Piotrowski, Żak.

MMTS: Suchowicz, Gawlik - Marhun 6, Adamaszek 4, Mroczkowski 4, Czertowicz 2, Nogowski 2, Orzechowski 2, Cieślak 1, Łangowski 1, Markuszewski 1, Pacześny, Peret, Witaszak.