Kwidzynianin Dominik Jakubowski na podium zawodów w Gdańsku i Kurzętniku. Kolejne udane starty zawoników KKK Dziki Team Kwidzyn

OPRAC.:
Dominik Jakubowski wygrał zawody w Kurzętniku w kateogrii PRO
Dominik Jakubowski wygrał zawody w Kurzętniku w kateogrii PRO materiały nadesłane
Za nami kolejne udane starty zawodników Kwidzyńskiego Klubu Kolarskiego Dziki Team Kwidzyn. Dominik Jakubowski najpierw był trzeci w gdańskich zawodach Pomerania Winter Challenge 2022, natomiast ostatnio wygrał zawody rozgrywane w Kurzętniku.

Najpierw rowerzyści brali udział w gdańskich zawodach Pomerania Winter Challenge 2022.

- Śniegu co prawda nie było, ale na starcie przywitał nas przymrozek (-2 stopnie). W nocy asfaltowy odcinek startowy pokryła warstwa szronu, także łatwo było o „szlifa". Im dalej w las tym cieplej, a to za sprawą podjazdów, których było niemało – podkreślają uczestnicy zawodów.

Na trasie biegnącej przez Trójmiejski Park Krajobrazowy było kilka wymagających podjazdów oraz technicznych zjazdów, dających startującym frajdę z jazdy. Szutrowe odcinki pozwalały natomiast na bezpieczne wyprzedzanie zawodników startujących na innych dystansach (do wyboru było 23 km lub 40 km, a na trasie startowali również biegacze). Warto również dodać, że suma przewyższeń na trasach rowerowych wynosiła 610 m (na trasie 23 km) oraz 1100 m (na trasie 40 km).
Najlepszy wynik w zawodach uzyskał Dawid Przybylski, który z czasem 01:02:49 wygrał rywalizację na dystansie 23 km, a także triumfował w kategorii M/Elita (19-29 lat).
Na dłuższym dystansie 40 km wystartowało trzech zawodników Kwidzyńskiego Klubu Kolarskiego Dziki Team. Dominik Jakubowski po zaciętej rywalizacji był trzeci w kategorii Open z czasem 01:47:35, a także wygrał rywalizację w kategorii M/Elita (19-29 lat). Roman Bloch zajął XX miejsce w kat. Open oraz VI miejsce w kat. M30-39, natomiast Waldemar Cisło zajął XXIV miejsce w kat. Open, a także był dziesiąty w kat. M40-49.

Ostatnio zawodnicy Kwidzyńskiego Klubu Kolarskiego „Dziki Team Kwidzyn” wzięli natomiast udział w zawodach rozgrywanych w Kurzętniku. Rywalizacja rozgrywana była w formule XCC na trasie 2,2 km, o zróżnicowanych nawierzchniach naturalnych, którą pokonywano kilkukrotnie w zależności od wyścigu. W kategorii Amator startujący pokonywali dystans czterokrotnie, natomiast na dystansie PRO było to 6 okrążeń.

- Każdy z zawodników wiedział, że lekko nie będzie, więc o startujących z przypadku nie było mowy. Być może stąd niezbyt wysoka frekwencja – podkreślają zawodnicy kwidzyńskiego klubu.

W kat. mężczyzn na dystansie PRO wystartowało zaledwie 5 zawodników. Wygrał Dominik Jakubowski z KKK Dziki Team Kwidzyn, który dotarł na metę z czasem 00:37:51.19 i zajął również I miejsce w kat. 18-29 lat mężczyzn. Znacznie więcej osób startowało w kategorii Amator. Najlepszy wynik z reprezentantów KKK Dziki Team Kwidzyn uzyskał Mateusz Tengowski, który z czasem 00:31:14.37 zajął IV miejsce w kategorii Open, a także był drugi w kategorii wiekowej 18-29 lat. Na XIII miejscu w kat. Open zawody ukończył natomiast Roman Bloch (czas: 00:35.01.62), który był również czwarty w kat. 30-39 lat.

Warto dodać, że najwięcej reprezentantów powiatu kwidzyńskiego pojawiło się natomiast w najstarszych kategoriach wiekowych. W kategorii 40-49 lat na II miejscu zawody ukończył Arkadiusz Bińczak z Cyklo Kwidzyn (00:32:32.09), trzeci był Grzegorz Czeszejko z Bike Club Prabuty (00:33:35.80), a czwarte miejsce zajął Waldemar Cisło (XI miejsce w klasyfikacji Open) z KKK Dziki Team Kwidzyn (00:33:36.20). W kategorii 50+ triumfował natomiast Robert Szmiszke z Bike Club Prabuty, który uzyskał czas 00:31:33.18. Warto również dodać, że w kategorii tej startował również jego klubowy kolega Zbigniew Janicki, jednak nie ukończył zawodów.