Kwidzyn. Elblążanie oraz gracze z Trójmiasta zdominowali Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Kwidzyna w darta. Rywalizowało 77 osób

Turniej drużynowy wygrała ekipa PK 28 Elbląg, która pokonała elbląskie AA oraz gospodarzy z Devil's Kwidzyn KCSiR
Adam Zapaśnik z Elbląga został nowym indywidualnym mistrzem Kwidzyna w darta. Co więcej elblążanie z PK 28 triumfowali także w turnieju deblowym. W tegorocznych zawodach zorganizowanych przez Kwidzyńskie Centrum Sportu i Rekreacji wzięło udział 77 osób.

XXIII Indywidualne i Deblowe Mistrzostwa Kwidzyna w darta ściągnęły do Kwidzyna zawodników z wielu miast nie tylko województwa pomorskiego, ale także Elbląga, Grudziądza czy Lubawy. Łącznie w rywalizacji toczącej się na 9 tarczach uczestniczyło aż 77 osób, w tym 8 pań.

Do głównego turnieju indywidualnego OPEN przystąpiło 71 uczestników, a nowym Indywidualnym Mistrzem Kwidzyna w darta został elblążanin Adam Zapaśnik. Tytuł wicemistrza trafił do Mariusza Datty z Murzynna, a III miejsce zajął Jacek Soszyński z Pruszcza Gdańskiego. Najlepszy z kwidzyniaków, Dariusz Kopka, sklasyfikowany został natomiast na miejscach 13-16.
W turnieju indywidualnym kobiet rywalizowało natomiast siedem zawodniczek, w tym 5 reprezentująca Trójmiasto. Ostatecznie turniej wygrała Magdalena Pawłowska z Gdańska, która wyprzedziła Karinę Misztal z Gdyni oraz Agnieszkę Mazur z Gdańska. Jedyna reprezentantka Kwidzyna w tym turnieju, Dorota Warmińska, zajęła ostatecznie miejsca 5-6.

Ostatnim akcentem sportowych zmagań były Drużynowe Mistrzostwa Kwidzyna, do których przystąpiło 30 zespołów. Tytuł mistrzowski trafił do ekipy PK 28 z Elbląga, która wyprzedziła elbląskie AA (Agnieszkę Lewandowską i Adriana Lewandowskiego) oraz gospodarzy z Devil's Kwidzyn (Arkadiusz Płochacki, Dariusz Mierzchalski).
Warto dodać, że laureaci pierwszych czterech miejsc w turnieju OPEN oraz pierwszych trzech miejsc w turnieju kobiet i turnieju drużynowym otrzymali pamiątkowe puchary oraz koszulki ufundowane przez KCSiR.