Kwidzyn. Pogrom MTS w I-ligowym starciu z Samborem Tczew. Kwidzynianki przegrały różnica 21 bramek

Kwidzynianki przegrały z Samborem Tczew różnicą aż 21 bramek
Kwidzynianki przegrały z Samborem Tczew różnicą aż 21 bramek Fot. Mirosław Wiśniewski/archiwum
Zawodniczki MTS Kwidzyn wysoko przegrały ligowe starcie z Samborem Tczew. Gospodynie były niestety tylko tłem dla zdecydowanie silniejszego zespołu i już do przerwy traciły do rywalek aż 16 bramek! Ostatecznie skończyło się na wyniku 21:42 i kompletu punktów dla wiceliderek I ligi kobiet.

Mecz był dość jednostronnym widowiskiem, a gospodynie były jedynie tłem dla zdecydowanie silniejszego zespołu z Tczewa. Jako pierwsze gola zdobyły piłkarki Sambora, a na listę strzelców wpisała się Aleksandra Juć. Kwidzynianki szybko odpowiedziały jednak trafieniem Zofii Jeżewskiej. Następnie przez 14 minut gospodynie trafiły tylko raz (Milena Boryń), podczas gdy rywalki zdobyły 10 bramek - 2:11.

Niestety kolejne minuty wcale nie były lepsze. Co prawda serię Sambora przerwała Marta Myścich, ale jej dwie bramki bledną przy kolejnych 9 trafieniach gości. Po 26 minutach gry MTS przegrywał zatem z rywalkami już 4:20! W końcówce obie drużyny dorzuciły jeszcze po 3 trafienia, ale 16-bramkowa przewaga utrzymała się do końca pierwszej połowy. Wysokie prowadzenie sprawiło, że po przerwie tczewianki utrzymywały bezpieczną różnicę, stopniowo podwyższając istniejącą przewagę. W 51 minucie, po golu Aleksandry Juć wynosiła ona już 20 bramek - 16:36. W końcówce natomiast różnica ta wzrosła ostatecznie o jeszcze jedno trafienie.

Zwycięstwo i komplet punktów pozwoliły tczewiankom na zrównanie się punktami z liderkami I ligi z Kościerzyny. MTS Kwidzyn, z czterema porażkami na koncie, zamyka natomiast ligową tabelę.

MTS Kwidzyn - Sambor Tczew 21:42 (7:23)

MTS: Markava, Wasilewska - Trzaska 1, Myścich 2, Domka 3, Jeżowska Z. 2, Boryń 3, Szynkaruk 5, Gimińska 1, Tadajewska 2, Szostak 1, Jeżowska M. 1, Dębek, Kubiak, Nowicka.
Sambor: Zwolak, Wiercioch - Brzoza 2, Duszyńska, Skowrońska 3, Błaszkowska, Świerżewska 4, Siekańska 3, Neitsch 3, Nobis 2, Solińska 4, Juć 9, Trzepałka 2, Zdunia k1, Cieślak 6, Krajewska 3.

Wyniki 6 kolejki I ligi kobiet, gr. A:

Jutrzenka Płock - Arka Gdynia 27:23 (14:11), Innline AZS Poznań - PR URBIS Gniezno 20:35 (11:14), MTS Kwidzyn - Sambor Tczew 21:42 (7:23), SMS ZPRP I Płock - KS Kościerzyna 32:27 (18:13), SMS ZPRP II Płock - pauza.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani