Kwidzyn. Wysoka porażka szczypiornistek MTS w Kościerzynie. Mecz rozstrzygnął się w pierwszych 10 minutach

Po 3 meczach zawodniczki MTS Kwidzyn pozostają w tym sezonie bez zdobyczy punktowej Fot. Mirosław Wiśniewski/archiwum
Szczypiornistki MTS Kwidzyn przegrały ligowe starcie w Kościerzynie ulegając gospodyniom 36:29. Sprawa zwycięstwa rozstrzygnęła się już w pierwszych 10 minutach meczu, w których liderki I-ligi kobiet, odskoczyły Kwidzynowi na 6 bramek przewagi.

Mecz rozpoczął się od gola Julii Wtulich, na co kwidzynianki odpowiedziały trafieniem Dominiki Szynkaruk. Niestety w kolejnych minutach zawodniczki MTS zupełnie nie mogły przebić się przez defensywę zawodniczek Kościerzyny. W efekcie gospodynie zdobyły 6 bramek z rzędu i po 10 minutach gry prowadziły już 7:1.

Wysoka porażka piłkarek ręcznych MTS Kwidzyn w Kościerzynie

Na szczęście piłkarki MTS zdołały się szybko odbudować i już 7 minut później, głównie po golach Julii Kubiak i Laury Domki, traciły do Kościerzyny zaledwie dwie bramki - 8:6, a następnie 9:7. Wówczas jednak dała o sobie znać Natalia Fesdorf, która dwukrotnie pokonała Alicje Wasilewską i podwyższyła prowadzenie gospodyń do 4 trafień - 11:7. Jak się okazało przewaga ta utrzymała się do 25 minuty i stanu 13:9. Następnie dwukrotnie na listę strzelców wpisała się Zofia Jeżowska, a kolejne trafienie Julii Kubiak przybliżyło MTS do Kościerzyny na 1 bramkę - 13:12. Końcowe minuty pierwszej połowy lepiej rozegrały jednak gospodynie i po 30 minutach prowadziły z Kwidzynem dwiema bramkami.

Po zmianie stron gospodynie rozpoczęły od zdobycia 3 bramek z rzędu i powiększenia istniejącej przewagi nad rywalkami - 18:13. Co więcej w kolejnych minutach zawodniczki z Kościerzyny sukcesywnie powiększały istniejącą przewagę. Po 45 minutach gry było to już 11 bramek - 29:18 i trudno było sobie wyobrazić inny scenariusz niż wygrana gospodyń. Kwidzynianki starały się i walczyły, prowadzone do ataku przez Milenę Boryń, ale niewiele udało się zmienić. Na 7 minut przed końcem meczu zawodniczki MTS przegrywały z rywalkami 33:22. Wówczas kolejny zryw gości przyniósł gole Marii Jeżowskiej, Katarzyny Trzaski oraz Laury Domki - 33:25. Po stronie gospodyń prowadzenie kontrolowała Klaudia Jagiełło, która zdobywała kolejne bramki dla Kościerzyny. Wynik ustaliła natomiast Katarzyna Trzaska, która skutecznym rzutem karnym zmniejszyła rozmiar strat kwidzyńskiego zespołu do siedmiu trafień.

Warto dodać, że w ligowej tabeli na czele znajdują się zespoły KS Kościerzyny i Sambora Tczew, które po 4 rozegranych kolejkach mają na swych kontach komplet zwycięstw. MTS plasuje się natomiast na VIII pozycji, z trzema ligowymi porażkami.

KS Kościerzyna - MTS Kwidzyn 36:29 (15:13)

KS: Kobyłko, Bielak - Wtulich 4, Wrotniewska, Moskal 4, Drozdowska, Bieńkowska 7, Kanicka 1, Jagiełło 5, Naumczyk 2, Styś, Kucharska 3, Fesdorf 10.
MTS: Wasilewska - Tadajewska 1, Gimińska, Myścich, Szynkaruk 2, Szostak, Nowicka, Domka 6, Borń 6, Trzaska 5, Jeżowska M. 3, Jeżowska Z. 2, Kubiak 4.

Wyniki 5 kolejki I ligi kobiet (gr. A)

KS Kościerzyna – MTS Kwidzyn 36:29 (15:13), Sambor Tczew – Innline AZS Poznań 33:30 (13:13), Arka Gdynia – SMS ZPRP II Płock 34:23 (17:9), Urbis Gniezno – Jutrzenka Płock (przełożony na inny termin), SMS ZPRP Płock – pauza.